Dorota Pospíšilová - Ampelografia Slovenska
Dorota Pospíšilová - Ampelografia Slovenska

Dorota Pospíšilová - Ampelografia Slovenska

Kód tovaru: 8096935097
Ampelografia Slovenska - odborná kniha o odrodách viniča.
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Ampelografia Slovenska - odborná kniha o odrodách viniča.


Ampelografia Slovenska je odborná vinohradnícka kniha s podrobným popisom odrôd viniča použiteľných pre stredoeurópske podmienky.

Táto kniha na 368 stranách pojednáva o odrodách viniča z hľadiska vzniku a pôvodu a morfologických, biologických a agrotechnických vlastností. Je prehľadne rozdelená na 6 kapitol, ktorých obsahom je systematika rodu Vitis L., ampelografia ako pojem, metódy ampelografického opisu, zonácia (rajonizácia) viniča, podpníkový vinič a ušľachtilý vinič.

Pestovateľov - praktikov - môže najviac zaujímať najobsiahlejšia kapitola o sortách viniča. Tu je možné nájsť vyčerpávajúcim spôsobom opísané všetky registrované odrody (podpníkové i ušľachtilé), ktoré sú v našom vinohradníctve najdôležitejšie. Oboznámiť sa však môžu aj so „zabudnutými“ odrodami pestovanými u nás dávnejšie i odrodami, ktoré predstavujú opačný pól, teda takými, ktoré boli vyšľachtené iba nedávno a uchádzajú sa o priazeň pestovateľov svojimi špecifickými vlastnosťami. Sú to novošľachtence z viacerých štátov Európy. Kniha prináša rovnako informácie aj o odrodách pre integrované a ekologicky poňaté vinohradníctvo, pri ktorých je možné minimalizovať chemickú ochranu vďaka geneticky získanej odolnosti proti najzávažnejším chorobám. Táto časť s tzv. rezistentnými odrodami môže hádam najviac zaujať záhradkárov, ktorí sa radi popýšia vlastným dopestovaným hroznom.

Spolu je opísaných 192 odrôd podpníkových i hroznorodých. Všetky odrody hroznorodého viniča sú rozdelené do troch skupín: muštové biele, muštové modré a stolové a, s výnimkou hŕstky odrôd, sú predstavené aj farebnými fotografiami.

Kniha okrem vinohradníckych odborníkov a praktikov poslúži stredoškolským študentom, poslucháčom vysokých škôl i učiteľom ako unikátny zdroj informácii o viničových odrodách.

Detaily o knihe:

Počet strán: 368
Rozmer: 247 x 218 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 1300 g
Rok vydania:
ISBN: 8096935097

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.