Daniel Kollár - Stromy
Daniel Kollár - Stromy

Daniel Kollár - Stromy

Kód tovaru: 9788089226627
Slovensko je nadpriemerne lesnatou krajinou v európskom kontexte a krajinou bohatou na množstvo stromov. Sú typickým znakom slovenskej krajiny a jednou z jej najvýznamnejších prírodných hodnôt.
9,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena9,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Súčasťou edície Prírodné Krásy Slovenska je nová kniha Stromy.

Slovensko je nadpriemerne lesnatou krajinou v európskom kontexte a krajinou bohatou na množstvo stromov. Sú typickým znakom slovenskej krajiny a jednou z jej najvýznamnejších prírodných hodnôt. Ich početnosť a častý výskyt dodáva Slovensku prirodzené čaro a pôvab. Viaceré stromy sú symbolom jednotlivých lokalít Slovenska a patria k výletným cieľom.

Z tohto dôvodu sa zostavovatelia podujali vybrať tie, ktoré zaujmú predovšetkým z vizuálno-estetického hľadiska a majú zaujímavé parametre.

Nevybrali však len chránené stromy, ale aj stromy, ktoré v posledných rokoch zaujali ľudí na Slovensku až tak, že sa stali finalistami súťaže Strom roka.

Strom však nemusí mať štatút chráneného, aby zaujal človeka alebo aby mu poskytol to, čo v prírode hľadá.

Publikácia Stromy je knihou o pokladoch prírodného fondu, ktorý máme ukrytý v slovenských stromoch, a je určená nielen pre ochrancov a milovníkov prírody, ale aj pre širokú verejnosť.

Detaily o knihe:

Počet strán: 128
Rozmer: 165 x 235 x 15 mm
Hmotnosť: 459 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089226627
Rok vydania: 2008
Vydavateľstvo: Dajama
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.