Spevník - Najkrajšie ľudové piesne
Spevník - Najkrajšie ľudové piesne

Bernard Herstek - Spevník - Najkrajšie ľudové piesne

Kód tovaru: 9788080467104
Najkrajšie ľudové piesne - Spevník
12,10 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,99 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt
Ľudová pieseň je náš verný sprievodca životom a hoci sa jej v súčasnosti možno nevenuje toľko pozornosti, akú by si zaslúžila, ľudová pieseň žije s nami od narodenia a sprevádza nás až po hrob. Nezaobíde sa bez nej takmer žiadna svadba, rodinné stretnutia, priateľské posedenia či oslavy. Nájdeme ju všade tam, kde môže potešiť dušu, pohladiť ju, ak smúti, vliať novú energiu, vniesť dobrú náladu.

Po veľkom úspechu prvého spevníka ľudových piesní, ktoré ponúklo vydavateľstvo Perfekt širokej verejnosti, vychádza ďalší výber najkrajších ľudových piesní z bohatého dedičstva našich predkov. Vybrať bolo veľmi ťažké, lebo čo pieseň, to zhudobnená krása a objektívnych kritérií niet.

Aj túto zbierku ľudových piesní hudobne pripravil známy slovenský skladateľ, interpret, multiinštrumentalista, organizátor hudobného života a milovník hudby Bernard Herstek. Jeho, takpovediac, životným dielom bolo založenie a dlhoročné vedenie detského speváckeho súboru Prešovčatá, ktorý dlhé roky obohacoval domácu hudobnú scénu a propagoval našu hudbu aj v zahraničí.

Ako alternatívnu zbierku ľudových piesní môžeme odporučiť aj spevník Tisíc slovenských ľudových piesní od autora Jozef Pavlovič.

Detaily o knihe:

Počet strán: 240
Väzba: pevná
Rozmer: 170 x 240 mm
Hmotnosť: 540 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788080467104
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Perfekt

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.