Christopher McDougall - Stvorení pre beh
Christopher McDougall - Stvorení pre beh

Christopher McDougall - Stvorení pre beh

Kód tovaru: 9788097104405
Tajomný kmeň, ultrabežci a najimpozantnejšie preteky, aké kedy svet videl v knihe Stvorení pre beh.
12,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Christopher McDougall - Stvorení pre beh


Na počiatku tohto príbehu stojí jednoduchá otázka: Prečo ma pri behaní bolí noha? Za odpoveďou sa autor Christopher McDougall vydal do kmeňa najväčších bežcov na Zemi, aby sa od nich naučil ich tajomstvá. Pritom odhaľuje, že všetko, čo sme si kedy o behaní mysleli, je lož.

Kmeň Tarahumarskych Indiánov žije v extrémnych podmienkach mexických Medených kaňonov. Sú odrezaní od sveta tým najdrsnejším terénom Severnej Ameriky, a strážia zabudnuté umenie.

Celé stáročia sa v ňom zdokonaľovali. Dokážu zabehnúť stovky kilometrov bez odpočinku a uštvať čokoľvek od jeleňa po olympijského maratónca. A pritom si vychutnajú každý jeden kilometer. Nadľudský talent sa v nich snúbi s nadprirodzeným zdravím a pokojom, vďaka čomu sú Tarahumarovia imúnni voči chorobám a konfliktom, ktoré sužujú moderné civilizácie.

Pomocou Caballa Blanca, záhadného samotára žijúceho s Indiánmi, neodhalil autor len tajomstvá Tarahumarov. Aj vo svojom vnútri objavil ultraatléta, keď sa pripravoval na životnú výzvu: osemdesiatkilometrové preteky srdcom tarahumarskej krajiny, v ktorej sa domorodý kmeň postaví proti podivnej skupine Američanov, vrátane veľkej ultramaratónskej hviezdy, krásnej mladej surfistky a bosonohého čudáka.

Detaily o knihe:

Počet strán: 288
Rozmer: 147 x 229 mm
Hmotnosť: 510 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788097104405
Rok vydania: 2012
Vydavateľstvo: Tatran

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.