Barry Lopez - O vlcích a lidech
Barry Lopez - O vlcích a lidech

Barry Lopez - O vlcích a lidech

Kód tovaru: 9788087757093
Barry Lopez - O vlcích a lidech
27,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena27,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Barry Lopez - O vlcích a lidech


Kniha s názvom O vlkoch a ľuďoch je o vlkoch, krásnych, odvážnych a tajomných zvieratách, ktorými bezpochyby sú. Predovšetkým, je však ale o vzťahu ľudí k vlkom. Obrazom momentálneho vzťahu človeka a vlka, ich doby či miesta vzniku sú ukážky z bájok, rozprávok, indiánskych príbehov či mýtov.

Prvá časť knihy je venovaná zoznámeniu sa čitateľa s vlkom ako takým. Opísaný je pôvod, sociálna štruktúra, lov, teritórium a mnohé iné aspekty života vlkov. V druhej časti sa hovorí o vzťahu indiánov a Eskimákov k vlkom, ktorý je úplne rozdielny od toho, ako sa k vlkom správala "moderná civilizácia". Viaceré, priam až neuveriteľne kruté a absurdné spôsoby lovenia vlka sú popísané v tretej časti. Histórii pohľadu človeka na vlka je venovaná štvrtá časť.

Knihu autor končí zamyslením sa nad súčasnou podobou spolužitia ľudí s vlkmi. Zveruje sa aj s vlastnou skúsenosťou s chovom vlkov, s radosťami i úskaliami, ktoré táto záľuba prináša.

Hoci ide o staršiu knihu s čiernobielymi fotografiami, jej obsah ju radí k "povinnej literatúre" každého, kto sa o vlkov zaujíma oveľa viac ako ostatní. Českým čitateľom ju sprostredkováva preklad Venduly Davidovej, ktorá má k vlkom tiež veľmi vrúcny vzťah.

Detaily o knihe:

Počet strán: 295
Väzba: pevná
Rozmer: 170 x 240 mm
Jazyk: český
EAN: 9788087757093
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Élysion

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.