Joachim Becker - Život na úver_product_product
Joachim Becker - Život na úver

Joachim Becker - Život na úver

Kód tovaru: 9788097090630
Prvá slovenská ucelená kniha o kríze! Všetko čo ste chceli vedieť o kríze.
10,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena9,90 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Prvá slovenská ucelená kniha o kríze!

Finančná a hospodárska kríza, ktorá zasiahla vyspelé aj rozvíjajúce sa ekonomiky, nie je dielom záhaľčivých Grékov či Španielov, ako sa to verejnosti snažia vsugerovať populisti.

Ekonómovia Joachim Becker a Ivan Lesay v knihe Život na úver vidia korene krízy v stratégiách ekonomického rastu, ktoré boli postavené na iluzórnych predpokladoch. Analyzujú nielen príčiny krízy a jej rozšírenie z USA do ostatných častí sveta, ale aj kriticky hodnotia, ako jednotlivé vlády a organizácie na prepuknutie krízy reagovali.

Venujú sa tiež tomu, ako kríza zasiahla Slovensko a ako sa s ňou vyrovnalo. Autori dúfajú, že sa nebude opakovať história z 30. rokov 20. storočia, kedy reštriktívne opatrenia viedli k tragickým následkom.

Prečo kríza trafila jadro svetovej ekonomiky a iba lízla perifériu? Ako je možné, že finančné špekulácie vedú k rastu cien a k hladomorom? Môže krízu zastaviť tlačenie peňazí? Zhrešili iba štáty s dlhmi alebo aj s rozpočtovými prebytkami? Sú úsporné opatrenia receptom na hospodársku obnovu alebo na prehĺbenie recesie? Prečo sú ratingové agentúry mocnejšie než vlády? Čo spasí Európu - euroval, spoločné dlhopisy, federalizácia, dlhová brzda, alebo záchranné balíčky bankám? O čo ide v Grécku, Portugalsku či Írsku? Ako sa s krízou vysporadúvame v postkomunistickej Európe? Zachráni nás Medzinárodný menový fond alebo príklady krajín, ktoré sa mu vzopreli? Môže Slovensko krízu prestáť? Ako mu v tom pomôže resp. poškodí spoločná mena?

Kúpte si knihu Život na úver od autora Joachim Becker, ale aj mnoho iných kníh z našej ponuky za výhodné ceny.

Detaily o knihe:

Počet strán: 160
Väzba: brožovaná
Hmotnosť: 270 g
Rozmer: 151 x 234 mm
Jazyk: slovenský
EAN: 9788097090630
Rok vydania: 2012
Vydavateľstvo: Inaque.sk

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.