Fajansa na Slovensku
Fajansa na Slovensku

Fajansa na Slovensku

Kód tovaru: 9788089639335
Fajansa na Slovensku - Dvojjazyčná slovensko-anglická mutácia a popis k fotografiám a obrázkom
66,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena57,00 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Irena Pišútová - Fajansa na Slovensku


Publikácia Ireny Pišútovej Fajansa na Slovensku nadväzuje na jej úspešné dielo z edície Ľudové umenie na Slovensku, vydavateľstva Tatran z roku 1981.

Novinka UĽUV-u v edícií Tradícia dnes prináša texty doplnené o nové informácie, ktoré autorka získala v priebehu svojho pôsobenia v odbore za posledných dvadsať rokov.

Pribudla aj nová kapitola o habánskej keramike na strednom Slovensku, ale azda najväčším prínosom je úplne nový výber fotografií. Autorka okrem predmetov zo súkromných zbierok zberateľov prezentuje vo svojom diele fotografie zbierkových predmetov z Balneologického múzea v Piešťanoch, Múzea mesta Bratislavy, Podunajského múzea v Komárne, Slovenských národných múzeí v Bratislave a v Martine, Etnografického múzea, Múzea Červený Kameň v Častej, Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici, Záhorského múzea v Skalici a Západoslovenského múzea v Trnave.

Unikátne fotografie dopĺňa aj zoznam značiek džbánkárov alebo dielní, v ktorých bola fajansa vyrobená. Publikácia vychádza v rovnocennej, dvojjazyčnej slovensko-anglickej mutácii.

Dvojjazyčná slovensko-anglická mutácia a popis k fotografiám a obrázkom

Detaily o knihe:

Počet strán: 374
Rozmer: 205 x 240 mm
Väzba: pevná
Jazyk: slovensko-anglický
Hmotnosť: 1545 g
EAN: 9788089639335
Rok vydania: 2016
Vydavateľstvo: Ústredie ľudovej umeleckej výroby

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.