Gábor Maté - V říši hladových duchů
Gábor Maté - V říši hladových duchů

Gábor Maté - V říši hladových duchů

Kód tovaru: 9788087917787
Kniha meniaca pohľad na príčiny a liečenie závislostí.
23,00 €
Predajná cena
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Gábor Maté - V říši hladových duchů


Toto je kniha o závislostiach, tj. o niečom, čo sa týka každého z nás. Závislí totiž nie sme ani náhodou len na drogách, alkohole, gamblingu alebo cigaretách. Závislosť je čokoľvek, po čom túžime tak, že si nedokážeme pomôcť, čo nás dočasne uteší či upokojí, ale dlhodobo nám či nášmu okoliu ublíži.

Táto prelomová kniha prináša úplne nový pohľad na tému závislosti. Vysvetľuje ich skutočné príčiny (traumy z najranejšieho detstva) a ukazuje cesty k ich riešeniu (ktoré sa však zásadne líšia od tých, na ktoré sa spolieha moderná západná spoločnosť). Ako sa v knihe dozviete závislosť nie je dôsledkom slobodnej voľby závislého, ale chorôb mozgu.

Prečo si knihu V říši hladových duchů prečítať:

  1. Pretože myšlienky Gábora Matého menia svet. Právom ho mnohí zaraďujú medzi najvplyvnejších mysliteľov sveta.
  2. Pretože kniha prináša úplne nový pohľad na problém, ktorému čelíme prakticky všetci. Závislosti sú v dnešnej západnej spoločnosti tak časté, že sa stali neviditeľnými.
  3. Pretože nám môže pomôcť pochopiť štruktúru moci v modernej spoločnosti, tj. Aj fenomény ako je trumpismus (u nás babišismus). Získate úplne nový pohľad na usporiadanie našej spoločnosti, peniaze, moc a populárne "úsilie mať / vlastniť, aby človek mohol byť".
  4. Pretože toto je ďalšia kniha, ktorá lieči: Tým, že vysvetlí pravdivé korene našich bolestí a nášho trápenia a ukáže, ako tieto bolesti liečiť.
  5. Pretože chorí ľudia tvoria chorú spoločnosť a pretože každý uzdravený človek sa počíta.

V knihe sa dozviete:

  • Že závislí môžete byť na heroíne alebo alkohole rovnako tak ako na nakupovaní, cukru, sexu, porne, mobilu, facebook-u, ale aj drahých veciach, peniazoch alebo moci.
  • Kde sa závislosti berú. Ako to, že niekto si zadymí a nič, zatiaľ čo druhý nemôže prestať. Že závislosti nie sú otázkou osobnej voľby, ale chorôb mozgu. Tak ako je infarkt choroba srdca, závislosť je chorobou mozgu. Toto poznanie povedie časom nevyhnutne k zmene legislatívy: Ľudí s infarktom neodsudzujeme.
  • Aká je skutočná dynamika závislosti vs. čo si o závislostiach myslí moderná medicína alebo západne právo. Uvidíte, že to sú dva odlišné svety.
  • Že vyliečenie je možné. Ale aby bolo možné, je prednostne potrebné pochopiť, kde sa závislosti berú.

Detaily o knihe:

Počet strán: 528
Väzba: šitá, ekologická
Jazyk: český
EAN: 9788087917787
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo: PeopleComm

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.