Etiopatogenéza parodontitíd a ich vzťah k systémovým ochoreniam
Etiopatogenéza parodontitíd a ich vzťah k systémovým ochoreniam

Etiopatogenéza parodontitíd

Kód tovaru: 9788097155902
Etiopatogenéza parodontitíd a ich vzťah k systémovým ochoreniam
37,49 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena36,52 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Etiopatogenéza parodontitíd a ich vzťah k systémovým ochoreniam


Zápalové ochorenia parodontu patria k najbežnejším chronickým ochoreniam v populácii a spolu so zubným kazom sú najčastejšími príčinami straty zubov. Monografia je venovaná problematike "dentálnej fokálnej infekcie", pričom sa zameriava predovšetkým na zápalové ochorenia parodontu.

Úvodná časť knihy (kapitoly 1 a 2) podáva prehľad súčasným poznatkov o etiopatogenéze zápalových ochorení parodontu a o hlavných faktoroch, ktoré sa podieľajú na rozvoji týchto stavov.

V ďalšej kapitole sa autor zmieňuje o v súčasnosti používanej klasifikácii choreníparodontu. V kapitolách 4 - 11 podáva prehľad o interakciách medzi zápalovými ochoreniami parodontu a celkovými chorobami, čo je problematika, ktorá sa v posledných rokoch dostala do centra záujmu nielen výskumníkov, ale i zubných lekárov, všeobecných lekárov a ďalších špecialistov. Podrobne sú rozpracované najmä nasledujúce stavy, ktoré môžu byť s parodontitídou asociované: ateroskleróza, infarkt myokardu, cievna mozgová príhoda, diabetes mellitus, predčasné pôrody, reumatoidná artritída, respiračné ochorenia, chronická renálna insuficiencia a osteoporóza.

Čitateľom sa dostáva do rúk kniha, ktorej cieľom je snaha pozdvihnúť úroveň poznatkov o problematike etiopatogenézy, klinického obrazu i liečby zápalových ochorení parodontu a ich súvislosti so systémovými chorobami.

Detaily o knihe:

Počet strán: 164
Rozmer: 210 x 297 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 793 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2014
EAN: 9788097155902
Vydavateľstvo: S Graf

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.