Yuval Noah Harari - Homo Deus
Yuval Noah Harari - Homo Deus

Yuval Noah Harari - Homo Deus

Kód tovaru: 9788081720338
Stručná história zajtrajška - Homo Deus od autora Yuval Noah Harari.
21,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena21,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Stručná história zajtrajška - Homo Deus od autora Yuval Noah Harari.


Homo Deus je novinka od autora Yuval Noah Harari, ktorý je známy aj svojou predchádzajúcou knihou Sapiens - Stručná história ľudstva,v ktorom vysvetlil, ako sa ľudstvu podarilo ovládnuť planétu.

V knihe Homo Deus skúma budúcnosť ľudstva a ponúka víziu zajtrajška, ktorá sa zdá byť nezrozumiteľná, ale časom sa stane neodvratná: ľudstvo stratí nielen svoju dominanciu, ale aj samotný zmysel.

Za posledné storočie sa ľudstvu podarilo nemožné: premeniť nekontrolovateľné sily prírody - hladomor, epidémie a vojny - na zvládnuteľné výzvy. Dnes zomiera viac ľudí na prejedanie ako na hladomor, viac ľudí zomiera na starobu ako na infekčné choroby a samovraždu spácha viac ľudí, ako stihnú zabiť vojaci, teroristi a zločinci dohromady. Sme jediným druhom v dlhej histórii Zeme, ktorému sa samotnému podarilo zmeniť celú planétu, a už sme prestali očakávať, že by naše osudy mohla formovať nejaká vyššia sila.

Čo nahradí hladomor, epidémie a vojny na prvých miestach ľudského snaženia? Aký osud si pripravíme a aké ciele budeme sledovať? Homo Deus skúma projekty, sny a nočné mory, ktoré budú formovať dvadsiate prvé storočie, od prekonania smrti po vytvorenie umelého života. Lenže pri dosahovaní týchto cieľov môže nakoniec väčšina ľudských bytostí stratiť svoj zmysel. Čo budeme robiť potom? A ako ochránime tento krehký svet pred svojimi vlastnými ničivými silami? Nemôžeme zastaviť chod histórie, ale môžeme ovplyvniť jej smerovanie.


Yuval Noah Harari a jeho tvorba


Yuval Noah Harari - Sapiens
Yuval Noah Harari - Homo Deus
Yuval Noah Harari - 21 lekcií pre 21. storočie
Yuval Noah Harari - 21 Lessons for the 21st Century
Yuval Noah Harari - 21 lekcí pro 21. století

Detaily o knihe:

Počet strán: 400
Väzba: pevná
Rozmer: 152 x 228 mm
Hmotnosť: 870 g
Rok vydania: 2019
Jazyk: Slovenský
EAN: 9788081720338
Vydavateľstvo: Aktuell

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.