Kenneth Grahame - Vietor vo vŕbach
Kenneth Grahame - Vietor vo vŕbach

Kenneth Grahame - Vietor vo vŕbach

Kód tovaru: 9788055174822
Pre čitateľov od 8 rokov.
16,90 €
Predajná cena
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Kenneth Grahame - Vietor vo vŕbach


Nádherný a vtipný klasický príbeh, ktorý chytí za srdce malých aj veľkých čitateľov!

Od svojho prvého vydania v roku 1908 očaril Vietor vo vŕbach Kennetha Grahama niekoľko generácií čitateľov na celom svete. Toto nové vydanie, ktoré citlivo upravila a nádherne ilustrovala Inga Moore, určite ich rady rozšíri.

Zoznámte sa s milými postavami – dobrákom Krtom, jeho srdečným spoločníkom Vodným Potkanom, múdrym Jazvecom a nafúkaným, ale zábavným Žabiakom. Prežite s nimi ich dobrodružstvá a popritom obdivujte meniace sa ročné obdobia a krehkú krásu prírody.

Kenneth Grahame (1859 – 1932) sa narodil v škótskom Edinburghu. Od piatich rokov žil so svojou starou mamou v meste Cookham Dean v Berkshire, kde trávil veľa času na brehu rieky Temže. Vietor vo vŕbach je založený na príbehoch, ktoré napísal pre svojho syna.

Inga Moore napísala a ilustrovala množstvo kníh. Slovenskí čitatelia ju poznajú ako ilustrátorku úspešného vydania Tajnej záhrady (IKAR 2019). Aktuálne vydanie Vetra vo vŕbach je nielen splnením jej sna ilustrovať túto slávnu klasiku, ale vyjadrila v ňom aj svoj hlboký vzťah k anglickému vidieku.

Z anglického originálu preložil Peter Čačko. Verše prebásnila Jana Šimulčíková.

Detaily o knihe:

Počet strán: 184
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055174822
Rok vydania: 19. októbra 2020
Vydavateľstvo: Ikar

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.