Pavol Dobšinský - Slovenské rozprávky 1
Pavol Dobšinský - Slovenské rozprávky 1

Pavol Dobšinský - Slovenské rozprávky 1

Kód tovaru: 9788055175577
Vďaka známemu slovenskému vzdelancovi Pavlovi Dobšinskému sa klenoty ľudového ducha uchovali až dodnes.
14,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena14,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Pavol Dobšinský - Slovenské rozprávky 1 - Rozprávky z našej klenotnice


Vďaka známemu slovenskému vzdelancovi Pavlovi Dobšinskému sa klenoty ľudového ducha uchovali až dodnes. V týchto nádherných príbehoch ožívajú mŕtvi víťazi, prehovoria neživé predmety a zver pomôže statočným.

Kde bolo, tam bolo, kde sa voda sypala a piesok sa lial, žil raz jeden kráľ... Ponúkame vám výber z jedinečnej zbierky slovenských rozprávok Pavla Dobšinského, ktorá obsahuje ozajstné klenoty ľudovej tvorivosti. Doprajte si oddych, zábavu i poučenie v rozprávkach, ktoré počas dlhých zimných večerov pozorne počúvali už naši starí rodičia a dokonca aj ich rodičia a ktoré nás znova a znova očarúvajú svojím dejom, zázračnosťou a múdrosťou. Rovnako ako oni, aj vaše deti môžu s hlavnými hrdinami opäť prežívať dobrodružstvá, boj dobra so zlom, poraziť zlého černokňažníka či prekabátiť čerta.

Zbierka obsahuje 41 rozprávok – o zakliatom kráľovstve, medovníkovej chalúpke, dvanástich mesiačikoch, o jelenčekovi, kocúrikovi, vernom psíkovi Bodríkovi, o statočnej Popoluške, Popolvárovi, figliarskom Jankovi Hraškovi, o zlatej priadke, o troch zhavranených bratoch...

Chudobný mládenec premôže draka a ožení sa s utešenou princeznou, dcéra jednoduchého človeka prevýši múdrosťou prešibaného sudcu.

V rozprávkach je skrátka všetko možné – a spravodlivé. Nezabúdajme však, že aj v skutočnosti môže byť všetko možné, len treba veriť srdcom a byť vytrvalý, ako hrdinovia z týchto krásnych rozprávok.

Detaily o knihe:

Počet strán: 304
Väzba: pevná
Rozmer: 178 x 242 mm
Hmotnosť: 714 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055175577
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.