Slovensko - krajina plná tajomstiev - Prázdniny s deduškom
Slovensko - krajina plná tajomstiev - Prázdniny s deduškom

Slovensko - krajina plná tajomstiev - Prázdniny s deduškom

Kód tovaru: 9788097217303
Slovensko - krajina plná tajomstiev - Prázdniny s deduškom - Holiday with Granddad 2
11,99 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,99 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Slovensko - krajina plná tajomstiev - Prázdniny s deduškom - Holiday with Granddad 2


O knihe Prázdniny s deduškom 2:

Publikácia "Slovensko - krajina plná tajomstiev" s podtitulom "Prázdniny s deduškom 2" je druhým dielom zo série kníh, ktorých cieľom je osloviť zahraničných Slovákov a ich deti vyrastajúce v novej domovine.

Poslaním knihy je prostredníctvom pútavých príbehov budovať v deťoch vrúcny vzťah k domovskej krajine svojich rodičov – ku krajine, v ktorej žijú ich starí rodičia a ďalší príbuzní.

Dynamické príbehy osadené do súčasnosti ponúkajú detským čitateľom zážitkové spoznávanie Slovenska, sprístupňujú im známe legendy, čerpajú z miestnych zvykov a tradícií. Súčasné Slovensko sa vo svete presadzuje svojou jedinečnou kultúrou a jej výnimočné aspekty sa stávajú známymi v celom svete. Nechajte sa očariť majestátom železného grófa, zamilujte si kráľovskú lipu, nechajte sa okúzliť bafkajúcou starou dámou, či spolu pátrajte po rodinných koreňoch slávneho umelca, ktorého pozná celý svet.

Osobitostiam Slovenska je v knihe venovaná patričná pozornosť.

Publikácia je členená na päť inšpirujúcich výletov po Slovensku a záverečnú kapitolu. Každý príbeh je doplnený celostranovou ilustráciou, ktorá reprezentuje kľúčovú udalosť deja odohrávajúceho sa v danej kapitole, a niekoľkými ilustračnými bodkami dotvárajúcimi atmosféru príbehu.

Jazykové a vyjadrovacie prostriedky v texte sú nastavené pre deti so slovenským materinským jazykom vo veku 8 – 10 rokov.

Dvojjazyčné spracovanie textov, ktoré sa vhodne prelínajú, umožní čitateľovi dobre sa orientovať v texte a budovať kvalitnú slovnú zásobu v oboch jazykoch. Formát, font a celkové spracovanie knihy sú volené tak, aby vyhovovali aj čitateľom v staršom veku.

O príbehu knihy Prázdniny s deduškom 2:

Malá Sarah z Birminghamu trávi letné prázdniny na Slovensku v letnom tábore spolu so svojimi rodičmi aj starými rodičmi. S rovesníkmi z tábora, ktorý je situovaný v malebnej lokalite Vysokých Tatier, vyrážajú v sprievode deduška na dobrodružné výlety za tajomstvami, ktoré naša malá krajina ukrýva. Skupinka navštívi päť zaujímavých lokalít...

Detaily o knihe:

Počet strán:
Rozmer:
Väzba: pevná
Hmotnosť:
Jazyk: kniha je dvojjazyčná - slovensko/anglický
Rok vydania: 2016
EAN: 9788097217310

Vydavateľstvo: Class

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.