Anton Habovštiak - Tri víly na salaši
Anton Habovštiak - Tri víly na salaši

Anton Habovštiak - Tri víly na salaši

Kód tovaru: 9788088904939
Anton Habovštiak - Tri víly na salaši
9,99 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena9,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Anton Habovštiak - Tri víly na salaši


Spisovateľ Anton Habovštiak sa počas svojho literárneho života veľmi venoval povestiam a zbieraniu a upravovaniu slovenských rozprávok.

Medzi prvé jeho knihy patrí aj zbierka slovenských rozprávok Tri víly na salaši. Táto kniha bola naposledy vydaná pred vyše 50 rokmi.

Vo svojich slovenských rozprávkach klasik Anton Habovštiak zozbieral rozprávky najmä z oravského regiónu, ktorý dôverne poznal, veď to bol jeho rodný kraj.

V rozprávkach vystupujú klasickí rozprávkoví hrdinovia, ktorých však Habovštiak postavil do mäkšieho, takpovediac ľudského svetla. Jeho hrdinovia sú odvážni junáci, ale aj figliari, ale aj klamári, podvodníci, ale aj krásne víly i princezné. Skrátka, jeho ponuka slovenských rozprávok hýri skutočne živými literárnymi postavami.

Aj napriek tomu, že tieto rozprávky majú už toľko rokov, nestratili nič zo svojho čara. Naopak, krásnym jazykom a poznaním prírody Oravy na čitateľa dýcha zvláštna krása a jemný sentiment dávnych časov. Kniha o Orave už nežijúceho klasika Antona Habovštiaka Tri víly na salaši je veľmi dobrým čítaním nielen pre detského čitateľa.

Detaily o knihe:

Počet strán: 176
Väzba: Pevná
Rozmer: 140 x 215 mm
Hmotnosť: 360 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788088904939
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Regent

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.