Pavol Dobšinský - Slovenské ľudové rozprávky
Pavol Dobšinský - Slovenské ľudové rozprávky

Pavol Dobšinský - Slovenské ľudové rozprávky

Kód tovaru: 9788074515507
Najkrajšie Slovenské ľudové rozprávky v podaní autora Pavol Dobšinský.
39,99 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena39,99 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Pavol Dobšinský - Slovenské ľudové rozprávky


Po úspešnej knihe Najkrajšie slovenské rozprávky vám Ottovo nakladateľstvo ponúka ďalšie zaujímavé a pútavé čítanie. Kniha Slovenské ľudové rozprávky obsahuje 76 rozprávok, ktoré zozbieral a zapísal tento vzácny muž.

Pavol Dobšinský sa popri práci evanjelického kňaza, gymnaziálneho učiteľa a vydavateľa celý svoj život zaoberal spisovaním, vydávaním a komentovaním rozprávok. Pochádzajú z najrôznejších regiónov Slovenska a viaceré z nich zaznamenal v príslušnom nárečí. My vám ich prinášame prerozprávané do zrozumiteľnej podoby, príťažlivej pre dnešného čitateľa, pričom sme zachovali typický Dobšinského štýl rozprávania.

Každá rozprávka je obohatená nádhernými, pôvodnými ilustráciami výnimočného slovenského maliara Martina Benku. Na záver knihy nájdete slovníček ľudových výrazov, ako aj doslov, ktorý napísala odborníčka na dielo Pavla Dobšinského Mgr. Jana Pácalová, PhD. z Ústavu slovenskej literatúry SAV. Tu sa dozviete, prečo sú rozprávky také, aké sú – zábavné aj komické, dobrodružné aj romantické, strašidelné a neraz veru aj hororové. Ako sa z pôvodne „deťom neprístupných“ príbehov pre dospelých stali ľudové rozprávky, ktoré sa doteraz tešia obľube všetkých generácií čitateľov a zaslúžene patria do zlatého fondu slovenskej literatúry.

Detaily o knihe:

Počet strán: 480
Väzba: pevná
Rozmer: 215 x 300 mm
Hmotnosť: 1806 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788074515507
Rok vydania: 2016

Vydavateľstvo: Ottovo nakladateľstvo

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.