Jonas Jonasson - Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
Jonas Jonasson - Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Jonas Jonasson - Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Kód tovaru: 9788055135083
Mysleli by ste si, že sa mohol rozhodnúť skôr a mal byť natoľko chlap, aby svoje rozhodnutie oznámil okoliu.
13,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena13,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Jonas Jonasson - Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol


Jedného dňa sa starček rozhodol. Myšlienka sa mu ani nestihla usadiť v hlave a už otváral okno svojej izby na prízemí domova dôchodcov v sörmländskom Malmköpingu a vykročil von. Bol voľný!

Pohyb mu vyšiel a nebolo to ani komplikované napriek tomu, že Allan práve dnes oslávil sté narodeniny. V spoločenskej miestnosti domova dôchodcov sa asi tak o hodinu mala začať narodeninová oslava. Mal sa nej zúčastniť sám starosta. A miestna tlač. A všetci ostatní starčekovia. A všetok personál na čele s večne mrzutou sestrou Alice. Oslávenec sa tam však nemienil ukázať.

Takto sa začala jeho mesačná púť po celom Švédsku – s novými priateľmi a s kufríkom, ktorý mu nepatrí, ale o ktorý sa kadekto vrátane polície veľmi zaujíma.

Bezstarostný starček má dosť času spomínať na svoj neskutočne dlhý a pozoruhodne prežitý život. Veď kto sa môže pochváliť tým, že večeral s budúcim prezidentom Trumanom, zviezol sa autom s bývalým ministerským predsedom Churchillom, plavil sa na riečnej lodi s mladou manželkou predsedu Maa či niekoľko mesiacov zdolával Himaláje?

Napriek tomu, že Allana vôbec nezaujíma politika ani náboženstvo, zdá sa, že počas minulého storočia ovplyvnil väčšinu veľkých udalostí vo svete. Sto rokov Allan zneisťoval svet iba tým, že bol.

A teraz je konečne voľný.

Detaily o knihe:

Počet strán: 328
Rozmer: 158 x 235 x 26 mm
Hmotnosť: 508 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055135083
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: IKAR
 
 

Recenzie

utorok, 20. september 2016
Kniha ma neoslovila, nedokázala som ju prečítať do konca. Ale ak máte radi nenáročné texty, jednoduchý dej so štipkou zápletky a humoru - je práve pre vás určená.
Martha