Pavel Džuban - Postele
Pavel Džuban - Postele

Pavel Džuban - Postele

Kód tovaru: 9788097206314
Kniha Postele od autora Pavel Džuban.
10,44 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena10,00 €
Doba dodania: 24 hodín
Opýtajte sa na tento produkt

Pavel Džuban - Postele


Kniha Postele od autora Pavel Džuban má tak trochu dráždivý názov. Je súborom poviedok so spoločnou témou. Príbehy sa síce točia okolo postelí, no sú osudmi ľudí. Niekedy tých istých, či už v sekvencii, alebo oddelené časom a ďalšími posteľami v živote človeka. To podľa toho, či ide o vývoj človeka alebo o jeho rast.

Rast totiž nebýva tak výrazne vyznačený posteľami a ich zmenami.

Adam, skutočný hrdina príbehu Cez toľké a tak rýchlo? by asi nesúhlasil a bol by istotne veľmi rád, keby jeho príbeh trval celé mesiace, možno dokonca roky, a nezomlel sa v priebehu niekoľkých dní. Alebo vôbec. No to preto, lebo netuší, aké dôsledky bude mať príbeh, ktorého sa len stal svedkom. To chlapci v príbehu s názvom Betesda či Lurdy? padli do príbehu nielen ako svedkovia, ale aj ako hlavní účastníci.

Naopak Ľubomírov príbeh sa tiahne cez mnohé roky. Je on to dieťa, počaté a narodené v prvom príbehu? Alebo ten spája všetky ostatné, pretože bez zrodenia človeka sa ostatné príbehy ani nemôžu stať?

Posteľ sprevádza človeka celým životom. Strávi v nej približne jeho tretinu – či už vo svojej, alebo v nejakej zaujímavejšej. No dobre, v divokých dobách dospievania sa vyspí aj pod širákom či pod kriakom, ale kniha nie je o spaní. Spanie je z hľadiska postele asi to najmenej zaujímavé. Niekedy je zaujímavá posteľ samotná, či už konštrukciou, veľkosťou alebo umiestnením; inokedy to, čo sa deje pod ňou, na nej, vedľa nej, či v nej – o čom by vedel rozprávať napríklad roztoč.

Detaily o knihe:

Počet strán: 232
Väzba: brožovaná
Rozmer: 148 x 210 mm
Jazyk: slovenský
EAN: 9788097206314
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Lutien

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.