Ženy rodu Esterházyovcov: Zväzok I. a Zväzok II.
Ženy rodu Esterházyovcov: Zväzok I. a Zväzok II.

Ženy rodu Esterházyovcov: Zväzok I. a Zväzok II.

Kód tovaru: ZRE12
Ženy rodu Esterházyovcov: Zväzok I. a Zväzok II.
50,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena42,90 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Ženy rodu Esterházyovcov: Zväzok I. a Zväzok II.


V knihách Ženy rodu Esterházyovcov autorka Anna Jónásová mapuje štyri storočia v životoch týchto vzdelaných a nezriedka nadaných šľachtických žien, ktoré často prebývali aj v galantskom neogotickom kaštieli, ktorý je práve v rekonštrukcii, i vo svojom renesančnom kaštieli v Galante.

Už prvý zväzok tejto publikácie vzbudil veľký záujem; druhý zväzok obsahuje viac farebných fotografií a rovnako kompetentné a podrobné informácie, ktoré autorka získala vlastným výskumom nielen na Slovensku, ale aj v Maďarsku, v Česku a v Rakúsku.

V knihe nájdete podrobné a zaujímavo napísané životopisy 10 významných esterházyovských šľachtičien, ktoré boli doteraz zapadnuté prachom dejín: manželky humanistu Ladislava Kubíniyho, obetavej Magdalény Esterházyovej, bohatej dedičky a manželky palatína Mikuláša Esterházyho Uršuly Dersffyovej, chýrnej matky - zakladateľky fraknóovskej vetvy esterházyovského rodu Kristíny Nyáryovej, charitatívne zameranej Anny Júlie Esterházyovej, manželky Pavla Esterházyho Evy Thokolyovej, pôvabnej, no nešťastnej Marie Theresie Turn-Taxis, Karolíny Esterházyovej (s dodatkom o rodisku Penzing) - veľkej láske Franza Schuberta, poetky Pauliny Bethlenovej, dobrodinky Margity Czirákyovej, ktorá sa sociálne angažovala, vybudovala školy pre dievčatá a spolu s manželom podporovali výstavbu mnohých inštitúcií a ústavov určených na pomoc chorým a chudobným, a herečky nemého filmu Agnes Esterházy.

Život takmer všetkých týchto šľachtičien až doteraz ostával viac-menej skrytý pred súčasnými ľuďmi. Boli však natoľko očarujúce, zaujímavé, že stáli za osobitný výskum. Kniha však nepodáva len životopisy týchto vážených dám, ale v komplexnosti poskytuje svojim čitateľom aj celistvý obrázok vtedajších dôb, aj života uhorskej šľachty. V publikácii nájdete aj bohatý farebný obrázkový dokumentačný materiál a krásne portréty týchto dám.

Okrem toho publikácia obsahuje aj podrobný zoznam portrétov žien rodu Esterházyovcov ako manželiek a dcér - vcelku ide o 735 podrobných odkazov založených na autorkinom výskume - spolu s originálnou štúdiou z pera autorky Anny Jónásovej.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.