Daphne Sheldricková - Africký príbeh lásky
Daphne Sheldricková - Africký príbeh lásky

Daphne Sheldricková - Africký príbeh lásky

Kód tovaru: 9788055132013
Román Africký príbeh lásky od autorky Daphne Sheldricková.Láska, život a slony.
13,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena13,90 €
Doba dodania: 1 - 3 dni
Opýtajte sa na tento produkt
Daphne Sheldricková je prvá žena na svete, ktorej sa úspešne podarilo odchovať novonarodené sloníča. Dlhé roky žila uprostred kenskej prírody a s úprimným záujmom sledovala tamojší život. Usilovala sa zistiť správne zloženie mlieka pre slonie mláďatá a zachránila ich tisícky, ktoré by inak uhynuli.

Vo svojej strhujúcej spomienkovej knihe zobrazuje vzťah k mnohým zvieracím sirotám, ktoré odchovala. Jej prvou láskou bol Bushy, antilopa s krásnymi očami. Potom trpasličí mungo Ricky-Ticky-Tavey, byvoliar bielohlavý Gregory Peck, krásna zebra Huppety a napokon majestátna slonica Eleanor, s ktorou Daphne prežila celých štyridsať rokov.

Daphne rozpráva aj nádherný príbeh o svojej láske k Davidovi Sheldrickovi, známemu správcovi Národného parku Tsavo. Ich láska bola nesmierne hlboká a plná vášne. David dokonale rozumel prírode a jeho náhla tragická smrť podnietila Daphne do ďalších aktivít. Zaslúžila sa o ochranu kenskej prírody aj o založenie svetoznámej Nadácie na ochranu prírody Davida Sheldricka. Okrem toho pomohla založiť škôlku pre zvieracie siroty v Nairobskom národnom parku, kde žije a pracuje dodnes.

Daphne neopisuje v knihe len svoju lásku k manželovi a prírode, približuje aj nekonečné únavné výpravy proti pytliakom a metódy ochrany kenskej prírody. Často porovnáva vlastnosti zvierat s ľudskými. Svojou starostlivosťou prispela k tomu, aby sa siroty mohli vrátiť do voľnej prírody.

Kniha Africký príbeh lásky je nielen rozprávanie o láske a súcite, ale aj plný humoru. Prináša nezvyčajný pohľad do života jednej z najpozoruhodnejších žien na svete.

Detaily o knihe:

Počet strán: 368
Rozmer: 135 x 205 mm
Väzba: pevná väzba
Hmotnosť: 330 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055132013
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.