Kategórie

Vyberte autora

Praktická učebnica kliniky trestného práva procesného
Praktická učebnica kliniky trestného práva procesného

Praktická učebnica kliniky trestného práva procesného

Kód tovaru: 9788057100829
Praktická učebnica kliniky trestného práva procesného od autora Ondrej Laciak.
Bežná cena12,40 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,40 €
Doba dodania: 5 - 14 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Praktická učebnica kliniky trestného práva procesného


Kniha Praktická učebnica kliniky trestného práva procesného má ambíciu byť pomôckou pre klinické vzdelávanie študentov právnických fakúlt najmä z trestného práva procesného, ako aj podkladom pre simulované trestné procesy.

Publikácia umožňuje časť praktických prípadov použiť aj pre klinickú výučbu trestného práva hmotného, využijúc jemnú modifikáciu prednášajúcim pedagógom či študentom pri samoštúdiu. Klinické právnické vzdelávanie predstavuje moderný svetový trend výučby pozitívno-právnych predmetov, čo si vyžadujú súčasná doba a právna prax, a jej požiadavky na absolventov.

Učebnica Praktická učebnica kliniky trestného práva procesného je rozdelená na 2 časti:

Prvá časť učbnice Praktická učebnica kliniky trestného práva procesného:

V prvej časti učebnice sú praktické prípady, ktoré modelujú reálne procesné situácie právnej praxe, ktoré je potrebné riešiť a analyzovať z pohľadu policajta, prokurátora, obhajcu alebo sudcu. Predstavuje prípravu študentov na praktické vnímanie trestného práva a cestu prípravy na prax po absolvovaní právnickej fakulty. Otázky k prípadom sú autorom odporúčané, ale prípady sú zväčša formulované tak, že umožňujú klásť pedagógom aj iné otázky.

Druhá časť učebnice Praktická učebnica kliniky trestného práva procesného:

V druhej časti učebnice sú uvedené vzory vybraných procesných úkonov, ktoré by študenti mali vnímať v rámci klinického vzdelávania, či už pasívne, alebo aktívne prostredníctvom formulovania jednotlivých podaní advokátov či orgánov činných v trestnom konaní, alebo súdu.

Učebnica predstavuje snahu autora prispieť k posunu právnického vzdelávania smerom k požiadavkám praxe, ktorá kladie na absolventov čoraz väčšie a väčšie nároky, čo musia právnické fakulty neustále reflektovať.

Detaily o knihe:

Počet strán: 128
Rozmer: 148 x 210 mm
Hmotnosť: 180 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788057100829
Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Wolters Kluwer SK

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.