Správny poriadok a Správny súdny poriadok
Správny poriadok a Správny súdny poriadok

Správny poriadok a Správny súdny poriadok

Kód tovaru: 9788081550690
Správny poriadok a Správny súdny poriadok
40,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena39,99 €
Doba dodania: Tovar je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Správny poriadok a Správny súdny poriadok


Správny poriadok a Správny súdny poriadok - nové vydanie v edičnej rade JUDIKATÚRA vydavateľstva EUROKÓDEX.

Publikácia Správny poriadok a Správny súdny poriadok sa svojím obsahom snaží veľmi citlivo reagovať na potreby aplikačnej praxe a ponúknuť čitateľovi široké spektrum veľmi zaujímavých rozhodnutí prijatých správnym kolégiom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. Judikáty v publikácii sa týkajú rozsiahlej problematiky z rôznych oblastí verejnej správy. V mnohých judikátoch a ich dôvodoch je možné nájsť vhodnú interpretačnú pomôcku i pre iné rozhodovacie procesy.

Táto výnimočná publikácia obsahuje „skutočnú judikatúru“ Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, pretože sú tu zaradené iba tie rozhodnutia, ktoré prešli kvalifikovaným judikatúrnym procesom na najvyššom súde.

V tomto vidíme veľkú pridanú hodnotu publikácie pre aplikačnú prax, pretože dnes je kvalitná judikatúra veľmi žiadaná, a preto sme sa snažili takúto judikatúru starostlivo vybrať a ponúknuť ju, čo napomôže i stabilizácii právneho systému.

Predkladané judikáty v knihe Správny poriadok a Správny súdny poriadok predstavujú ustálenú rozhodovaciu prax a nič nestratili na svojom význame a aktuálnosti, a to ani po prijatí Správneho súdneho poriadku, zákona č. 162/2015 Z. z., ktorý nadobudol účinnosť 1. júla 2016. Naopak, mnohé rozhodnutia môžu byť inšpiráciou a zároveň pomôckou pre podanie napr. všeobecnej správnej žaloby, sankčnej žaloby, zásahovej žaloby, ale i nečinnostnej žaloby, ako i samotnej kasačnej sťažnosti a pod.


Ďalšie publikácie - Zákony Slovenskej republiky


Detaily o knihe:

Počet strán: 656
Väzba: pevná
Rozmer: 174 x 245 mm
Hmotnosť: 1110 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788081550690
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Eurokódex

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.