Václav Miko - Prostituce v nacistických táborech
Václav Miko - Prostituce v nacistických táborech

Václav Miko - Prostituce v nacistických táborech

Kód tovaru: 9788072295951
Himmlerové nevestince alebo Prostituce v nacistických táborech od autora Václav Miko.
10,29 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena10,29 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Himmlerové nevestince alebo Prostituce v nacistických táborech


Najstaršie remeslo na svete si našlo svoje uplatnenie aj - alebo možno lepšie povedané - hlavne počas vojnových konfliktov. Prostitúcia vo vojne nebola nič neobvyklé. Na to, aby nacisti upevnili svoj systém a minimalizovali vnútorný odpor, aplikovali násilné metódy aj proti ženám.

Heinrich Himmler do rozsiahlej stratégie zakomponoval štátom kontrolovanú prostitúciu ako súčasť mocenského a hospodárskeho záujmu. Prostitutky boli brané ako asociálny "zlorád", ktorí predstavoval pre nemecký ľud hrozbu. Ženy, ktoré nespĺňali predstavy nacistickej ideológie, boli násilne sexuálne zotročené a mnohé poslané nielen do nevestincov pre vojakov, ale aj do koncentračných táborov.

Práve tam sa bežne prevádzali nútené sterilizácie za pomoci vysokých dávok rontgenových lúčov. Experimentálne potraty nepoznali hranice a tisíce brutálnych pokusov pod vedením Anjela Smrti - Dr. Mengele viedli k bolestivej smrti.

Prostitúcia v nacistických táboroch - prostitútky v Nemecku počas druhej svetovej vojny - Mengeleho experimenty - to všetko v knihe Prostituce v nacistických táborech od autora Václav Miko.

Detaily o knihe:

Počet strán: 124
Väzba: brožovaná
Rozmer: 205 x 135mm
Jazyk: český
EAN: 9788072295951
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: PETRKLÍČ

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.