Slovenská národná detektívka
Slovenská národná detektívka

Slovenská národná detektívka

Kód tovaru: 9788097274573
Slovenská národná detektívka od autora Vžentek Bohumil
10,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena10,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Slovenská národná detektívka


Román Slovenská národná detektívka je mimo iného obsiahlejším pokusom o vyrovnanie sa s obdobím komunizmu a mečiarizmu.

Vychádza z kriminálnej zápletky vraždy v malom okrese pri ukrajinských hraniciach. Uštipačne hľadí do politicky napätého volebného roku 1998.

Z jedného dejového výhonku vyrastá postupne veľký strom pribúdajúcich postáv, príbehových a historických odbočiek, hľadajúcich korene súčasných javov, aj prepojenie slovenských udalostí s európskym kontextom, čo vyústi v objemnú rozpravu o udalostiach moderných čias. Ako v detektívke sa odhaľujú vzťahy medzi postavami v osobných aj širších súvislostiach.

Hlavným hrdinom je mladý policajt, ktorý sa zapletie do okresných mocenských hier s kriminálnym pozadím. Je svedkom korupcie, intríg, nezákonných postupov, no vidí aj osoby príťažlivé priamosťou a vnútornou silou, ktorá im pomáha neprispôsobovať sa provinčným zvyklostiam.

Dej románu nás uvedie nielen na policajnú stanicu a do pomerov a reálií východoslovenského okresu, ale aj do úradu predsedu vlády, "disidentských" bytových akadémií, spovednice či rómskej osady, ktorú navštívi zástupca Európskej únie. Kto má chuť začať lúštiť slovenskú detektívku...

Detaily o knihe:

Počet strán: 416 strán
Väzba: brožovaná
Rozmer: 140 x 210 mm
Hmotnosť: 370 g
Jazyk: slovenský jazyk
Rok vydania: 2017
EAN: 9788097274573
Vydavateľstvo: Vžentek Bohumil

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.