Stephanie Storey - Olej a mramor
Stephanie Storey - Olej a mramor

Stephanie Storey - Olej a mramor

Kód tovaru: 9788055152325
Stephanie Storey - Olej a mramor. Leonardo Da Vinci a Michelangelo.
13,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena13,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Stephanie Storey - Olej a mramor


Začiatkom 16. storočia sa vo Florencii na čas skrížia cesty dvoch velikánov renesančného umenia.

Päťdesiat ročný Leonardo da Vinci prichádza do Florencie z osobných dôvodov po dvadsiatich rokoch strávených v Miláne, kde so slávou verejnosti predstavil svoju Poslednú večeru.

Mladý a v tom čase takmer neznámy Michelangelo sa vracia do rodnej Florencie z Ríma, kde sa naplnili jeho sny, keď mu v Chráme sv. Petra odhalili sochu Pieta, ktorá očarila aj samotného pápeža.

Po čase sa im vo Florencii naskytne príležitosť získať zákazku na spracovanie mramorového monolitu, po čom túžia obaja. Leonardo je presvedčený, že má kameň istý, ale predstavitelia mesta napokon uprednostnia temperamentného Michelangela.

Len ťažko nesie svoju porážku a začne verejne spochybňovať návrhy svojho rivala. Ani tak však nie je šťastný ani spokojný, nič sa mu nedarí, jeho mechanické stroje nefungujú, je posadnutý nenaplnenou túžbou po lietaní, dokonca takmer zahynie v boji.

Lenže aj Michelangelo je v koncoch, zúfalo stojí pred kusom neforemného mramoru a nevie, ako začať. Až k nemu kameň prehovorí, a on začne zúrivo tesať... Náhoda zasiahne aj do Leonardovho života – na trhu uvidí krásnu ženu a pristúpi na žiadosť pána Gioconda, že preňho namaľuje jej portrét. Volala sa Lisa.

Dávid a Mona Lisa, dnes tieto diela obdivuje celý svet, ale len málokto vie, ako ťažko sa rodili, ba ani to, že boli príčinou rivality dvoch renesančných géniov – Leonarda da Vinci a Michelangela Buonarrotiho.

Detaily o knihe:

Originálny názov: Oil and Marble
Počet strán: 344
Väzba: pevná
Rozmer: 155 x 235 mm
Hmotnosť: 510 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055152325
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.