Hana Podolská, legenda české módy
Hana Podolská, legenda české módy

Hana Podolská, legenda české módy

Kód tovaru: 9788071011750
Monografia legendy českej módy - Hana Podolská, legenda české módy od autorky Eva Uchalová.
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

O knihe Hana Podolská, legenda české módy od autorky Eva Uchalová.


Monografia - Hana Podolská, legenda české módy - majiteľky pražského módneho salónu, ktorá sa stala symbolom medzivojnovej podnikavosti a kultivovanosti v oblasti módnej tvorby.

Hana Podolská - rodená Johanna Vošahlíková - bola česká módna návrhárka a podnikateľka, jedna z najvýznamnejších tvorcov predvojnovej československej módy a majiteľka vychýreného tuzemského módneho salónu obdobia tridsiatych a štyridsiatych rokov 20. storočia. Podnik sídlil v samom centre Prahy a k jeho zákazníkom patrili mnohé spoločensky významné ženy z obdobia prvej spoločnej republiky a protektorátu, vrátane Hany Benešovej alebo herečky Adiny Mandlovej.

Hana Podolská ako prvá česká návrhárka zamestnávala profesionálnych manekýnov, usporadúvala vlastné módne prehliadky a jej šaty je možné vidieť v niekoľkých známych prvorepublikových filmoch.

Vďaka podnikateľskému úspechu a značnom prínose československej móde si Hana Podolská získala prezývku ako „česká Coco Chanel“.

V roku 1948 bol jej podnik znárodnený a ako súčasť centrálneho národného podniku existoval až do roku 1991.

Autorka Eva Uchalová podáva históriu modelového domu Podolská v troch, pre činnosť salónu rozhodujúcich obdobiach - rozvoj salónu od roku 1918 a behom 20. rokov, jeho veľký rozmach v priebehu 30. rokov minulého storočia, obdobie počas vojny.

Detaily o knihe:

Počet strán: 310
Rozmer: 220 x 190 mm
Väzba: brožovaná
Jazyk: český
EAN: 9788071011750
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Arbor vitae

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.