Michal Straka - Oravka
Michal Straka - Oravka

Michal Straka - Oravka

Kód tovaru: 9788097155964
Publikácia na 321 stránkach textu a približne 90 fotografiách a 20 tabuľkách opisuje vyšľachtenie jediného slovenského plemena hrabavej hydiny Oravky.
26,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena25,90 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Michal Straka - Oravka


Publikácia "ORAVKA" na 321 stránkach textu a približne 90 fotografiách a 20 tabuľkách opisuje vyšľachtenie jediného slovenského plemena hrabavej hydiny Oravky.

Pútavo opisuje vznik tohto plemena sliepok pred 70 rokmi v celej dĺžke jej vzniku, šľachtenia, oficiálneho uznania a súčasného šľachtenia za vzniku mnohých farebných a kresbových rázov. Kniha je doplnená mnohými dobovými a súčasnými fotografiami uvedeného plemena sliepok ako aj množstvom fotografií jej šľachtiteľov a chovateľov.

Publikácia je členená do 4 veľkých celkov, ktoré sú rozdelené na viaceré kapitoly. V celku "Pôvod a vznik Oravky" je poukázané na rýdzo slovenský pôvod plemena, v ktorého šľachtení boli ako základ plemena použité domáce sliepky z hornooravkých obcí Zákamenné a Novoť.

Samotný postup šľachtenia je rozdelený do IV. etáp, ktoré sú z hľadiska chovateľského a plemenárskeho podrobne rozobraté a zdokumentované. Podrobne je zdokumentované i samotné "Uznávacie konanie Oravky" štátnymi plemenárskymi a chovateľskými orgánmi. Veľká časť publikácie je venovaná súčasným trendom šľachtenia nových farebných rázov Oravky ako aj neustále narastajúcemu počtu členov "Klubu chovateľov Oravky" na Slovensku.

Kniha je určená veľkému množstvu jej chovateľov na Slovensku, v Čechách i v iných krajinách Európy ako aj chovateľov vo veľkochovoch a Výskumných ústavoch ako aj pre študentov VŠP v Nitre v odbore živočíšnej výroby a hydinárstva.

Detaily o knihe:

Počet strán: 321
Rozmer: 180 x 226 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 836 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2018
EAN: 9788097155964
Vydavateľstvo: S Graf

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.