Zusak Markus - Clayov most
Zusak Markus - Clayov most

Zusak Markus - Clayov most

Kód tovaru: 9788055166445
Zusak Markus - Clayov most - O mostoch, ktoré občas spálime a občas ich postavíme znova.
15,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena15,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Kniha Clayov most od autora bestselleru Zlodejka kníh - Zusak Markus


Bratia Dunbarovcvi žijú na predmestí austrálskeho mesta. Je ich päť a žijú bez otca a matky, podľa vlastných pravidiel. Ich domov sa zmieta v chaose.

Matka chlapcov, klaviristka, ktorá na otcov podnet emigrovala z komunistického Poľska, sa najprv prebíjala životom v rakúskom tábore, potom v Austrálii robila podradné práce, učila sa po anglicky a napokon sa vydala. Piatich synov vychovávala prísne, ale s láskou.

Po jej smrti život bratov poznačí záhadné zmiznutie otca. Dávajú mu prezývku Vrah, lebo sa nazdávajú, že po jeho odchode v srdci každého z nich niečo zomrelo. Keď sa po čase otec z ničoho nič objaví, vyháňajú ho. Len jeden z bratov, Clay, pozná otcovo tajomstvo a aj jeho postihne osobná tragédia. Vyberie sa postaviť most cez dravú rieku, čím zároveň symbolicky stavia most medzi bratmi a otcom, ale aj medzi minulosťou a prítomnosťou.

„Clay Dunbar stavia most z mnohých dôvodov: kvôli bratom a na počesť rodičov... ale je to aj pokus o veľkoleposť. Stavia most, aby zachránil sám seba a aby vytvoril jedinečnú, krásnu chvíľu: zázrak, nič menej.“

Kniha Clayov most je mostoch, ktoré občas spálime a občas ich postavíme znova. Autor Zusak Markus je známy aj románom Zlodejka kníh, z obdobia druhej svetovej vojny. Podľa knihy bol natočený aj film s rovnakým názvom.

Detaily o knihe:

Počet strán: 544
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055166445
Rok vydania: máj 2019
Vydavateľstvo: Ikar

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.