Andrea Richardson - Minimalistický denník
Andrea Richardson - Minimalistický denník

Andrea Richardson - Minimalistický denník

Kód tovaru: 9788081642104
Andrea Richardson - Minimalistický denník - Spomaľ a dosiahni viac.
11,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Andrea Richardson - Minimalistický denník


Prvý minimalistický a inšpiratívny denník

Od autorky knihy Minimalistický domov.

Dlhé roky som bola sústavne zaneprázdnená, no neproduktívna. Navyše ma stresoval aj môj životný priestor. Doma som sústavne niečo hľadala, zdvíhala zo zeme či upratovala. Ako sa vraví – chaos doma, chaos v hlave.

Za tých pár rokov som vyskúšala veľa plánovačov, kalendárov a diárov. Kúpila som si farebné ceruzky, zvýrazňovače a zápisníky. Písala som si dlhočizné zoznamy všetkého, čo treba vybaviť. Nekrátili sa, práve naopak. Keď sa mi na chvíľu zdalo, že mám veci konečne pod kontrolou, po pár týždňoch som bola presne tam, kde predtým. Pre neporiadok som stratila aj svoje nekonečné zoznamy a v diári na mňa zízali zabudnuté biele strany.

Napriek tomu, že som sa veľmi snažila, nikdy som si nenašla čas na to, čo som považovala za najdôležitejšie pre seba. Spokojný bol manžel, deti aj šéf v práci. Spokojní boli všetci okrem mňa. Môj život plánovali okolnosti a tí druhí. Nedokázala som povedať nie.

Po rokoch nenaplneného života v pokluse som objavila záchranu. Volá sa minimalizmus. Ten ma naučil sústrediť sa len na jednu podstatnú vec, ktorú práve chcem dosiahnuť, a pripomínať si, prečo je pre mňa dôležitá. Prečo má byť len jedna? Lebo sa z nej vďaka tomu stáva priorita, ktorú dokončím v konkrétnom dni. Ak budeš postupovať rovnako, celý deň ťa bude sprevádzať pocit úspechu a nepôjdeš spať s výčitkami.

Denník, ktorý držíš v ruke, je nástrojom na spomalenie hektického života a vyjasnenie zaneprázdnenej mysle. Nie je dôležité to, čo bude o päť rokov. Najdôležitejší čas je práve teraz.

Minimalistický denník ti pomôže:

- robiť denne len tú vec, ktorá je práve dôležitá
- pripomínať si svoje životné priority
- praktizovať silu vďačnosti a žiť v prítomnosti
- naplánovať si pravidelný pohyb
- kontrolovať denné výdavky a podchytiť impulzívne nákupy
- eliminovať zbytočnosti
- plánovať si deň
- vyprázdniť si myseľ
- relaxovať pri práci s rukami
- pravidelne vypnúť technológie

Prečo zvoliť minimalistický denník? Pretože práve minimalizmus je silným nástrojom na podporu produktivity. Základ úspešného dňa nie stihnúť veľa vecí, často nepodstatných, ale spraviť jednu – tú najdôležitejšiu.

Zjednoduš si deň a dýchaj. Prerieď, deleguj, oddychuj, rob podstatné veci s jasnou mysľou. Spomaľ a dosiahni viac. S láskou Andrea Richardson, autorka a blogerka.


Minimalistický balíček od autorky Andrea Richardson za výhodnú cenu


Detaily o knihe:

Počet strán: 230
Rozmer: 135 x 205 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 279 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2019
EAN: 9788081642104
Vydavateľstvo: Motýľ

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.