Timur Vermes - Hladní a sýti
Timur Vermes - Hladní a sýti

Timur Vermes - Hladní a sýti

Kód tovaru: 9788089761555
Hladní a sýti od autora Timur Vermes je satira o utečeneckej kríze v Európe.
17,50 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena17,49 €
Doba dodania: 5 - 14 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Timur Vermes - Hladní a sýti


Hladní a sýti je satira o utečeneckej kríze v Európe.

Je to nová kniha Timura Vermesa, autora politickej satiry o novom príchode Hitlera A je tu zas, ktorý rozvíril vody európskej literatúry.

Nemecko pre žiadateľov o azyl zaviedlo kvóty, celá Európa je až hlboko do severnej Afriky obohnaná nepriepustnou hranicou. Na opačnej strane Sahary vznikajú obrovské tábory, v ktorých milióny utečencov čakajú, čakajú a čakajú. Tak dlho, že za ten čas by sa do Európy dalo dôjsť aj peši, len keby to neznamenalo istú smrť. Keď najväčší z týchto táborov navštívi nemecká celebrita, moderátorka Nadeche Hackenbuschová, rozpozná mladý Lionel jedinečnú príležitosť. Spolu so stopäťdesiattisíc utečencami využije pozornosť televízneho publika a vydá sa na pochod do Európy. Kráska a utečenci lámu rekordy v sledovanosti. A kým sa televízna stanica teší zo živého spravodajstva so závratnou sledovanosťou a z miliónov z reklamy, nemeckí politici len bezmocne odvracajú pohľady, bagatelizujú a vyčkávajú. No čím je sprievod bližšie, tým silnejší je tlak na ministra vnútra Josepha Leubla. A tým nástojčivejšie sa Nemecku natískajú dve otázky. Čo robiť? A v akej krajine chceme vlastne žiť?


Knihy od autora Timur Vermes


Timur Vermes - A je tu zas
Timur Vermes - Hladní a sýti


Edícia Pevný bod vydavateľstva Zelený kocúr


Nová knižná edícia vydavateľstva Zelený kocúr s názvom Pevný bod je zameraná na výber z hodnotnej európskej prózy. Ponúka slovenským čitateľom diela autorov, ktorí predstavujú piliere európskych hodnôt.

„Dajte mi pevný bod vo vesmíre a pohnem Zemou.“ Archimedes

Detaily o knihe:

Počet strán:
Rozmer:
Väzba:
Hmotnosť:
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2019
EAN:
Vydavateľstvo: Zelený kocúr
Edícia: Pevný bod

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.