Michal Kšiňan - Milan Rastislav Štefánik
Michal Kšiňan - Milan Rastislav Štefánik
Michal Kšiňan - Milan Rastislav Štefánik_product
Michal Kšiňan - Milan Rastislav Štefánik

Michal Kšiňan - Milan Rastislav Štefánik

Kód tovaru: 9788056610145
Spoznajte život jednej z najvýznamnejších postáv slovenských dejín - Milan Rastislav Štefánik.
39,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena39,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Michal Kšiňan - Milan Rastislav Štefánik


Kto by nepoznal jedného z najväčších mohykánov Slovenskej republiky. O jeho živote a pôsobení sa žiaci učia už na základných školách. A jeho mohylu dnes navštevujú turisti a historici rôznych krajín. Milan Rastislav Štefánik - jeho život, pôsobenie, politika, prínos pre Slovenskú republiku až po jeho tragickú smrť v knihe Milan Rastislav Štefánik od autora Michal Kšiňan.

M. R. Štefánik patrí bezpochyby medzi najpopulárnejšie osobnosti slovenských dejín. Táto kniha ponúka pohľad na viacero – aj doteraz nespracovaných – stránok jeho života.

Predstaví Vám ho nielen ako organizátora čs. légií, diplomata, astronóma, ale aj ako mladého muža, hľadajúceho svoju cestu životom, či nápadníka žien.

Kniha neobchádza ani Štefánikov „posmrtný“ život, keďže sa zaoberá napríklad príčinami jeho veľkej popularity na Slovensku, zneužívaním jeho smrti, premenami v narábaní s jeho odkazom atď.

Vďaka unikátnemu spracovaniu nahliadnete do Štefánikovho života nielen cez texty a veľké množstvo fotografií, ale aj prostredníctvom vzácnych materiálov. Kniha obsahuje 25 kópií memorabílií, ktoré pochádzajú z fondu Slovenského národného archívu. Môžete si tak osobne pozrieť napr.: * prepis Štefánikovej básne Emílii Chovanovej, * ukážku konceptu zo Štefánikovej diplomovej práce, * diplom o udelení štátneho vyznamenania rytiera Čestnej légie, * list M. R. Štefánika T. G. Masarykovi, * komunikáciu československých úradníkov tesne po Štefánikovej smrti * a mnoho ďalších. Michal Kšiňan (1983) vyštudoval históriu a francúzštinu. Dizertačnú prácu o M. R. Štefánikovi obhájil na parížskej Sorbone a na Historickom ústave SAV, kde aj momentálne pôsobí. Roku 2008 uverejnil ako spoluautor knihu La mémoire conservée du général Milan Rastislav Štefánik dans les archives du Service historique de la Défense, ktorej slovenský preklad vyšiel roku 2009. Získal viacero štipendií a ocenení, medzi inými aj prestížnu cenu Študentská osobnosť Slovenska za rok 2011.

Kniha bola ocenená Cenou SHS pri SAV v kategórii populárno-vedecká práca. Slovenská historická spoločnosť udelila v roku 2013 Ceny SHS za publikácie, vydané v roku 2012, v dvoch kategóriách: vedecká práca a populárno-vedecká práca.


Milan Rastislav Štefánik - letecká mapa


K výročiu 100. rokov od tragickej nehody, pri ktorej zahynul velikán nášho slovenského národa Milan Rastislav Štefánik, vydalo slovenské vydavateľstvo CBS obojstrannú leteckú mapu, ktorá je tvorená životopisom generála M.R.Štefánika. Mapa je doplnená maľovanými portrétmi významných osobností slovenské letectva a zaujímavými strojmi na slovenskom nebi. Nájdete tam aj zoznam letísk na Slovensku.

V našej ponuke nájdete dve varianty:

Skladaná letecká mapa Štefánik - obojstranná mapa, ktorá je poskladaná do menšieho formátu klasickej turistickej mapy. Je spratnejšia a môžete si ju odložiť na svoje miesto a kedykoľvek sa ku nej vrátiť a jednoducho ju podľa potreby poskladať alebo zložiť.

Nástenná letecká mapa Štefánik - klasická verzia nástennej mapy - odosielame zrolovanú. Neobsahuje lišty ani úchyty.

Detaily o knihe:

Počet strán: 64
Väzba: pevná
Rozmer: 236 x 297 mm
Jazyk: slovenský
EAN: 9788056610145
Rok vydania: máj 2019
Vydavateľstvo: Lindeni

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.