Lukáš Cabala - Satori v Trenčíne
Nie je nastavený žiaden obrázok

Lukáš Cabala - Satori v Trenčíne

Kód tovaru: 9788081503030
Prvá časť z edície Vincentovská trilógia - Lukáš Cabala - Satori v Trenčíne
11,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Lukáš Cabala - Satori v Trenčíne


Trenčín ne-Trenčín v akejsi neurčitej budúcej súčasnosti. Metro. Masy. Mrakodrapy. Leží toto mesto len v hlave autora? Alebo je skutočné? Ktovie. Žije v ňom Vincent, ktorý nehľadá lásku, no napriek tomu mu vstúpi do života. Zvláštna. Krehká. Mladá fyzioterapeutka Klára ktorá mu veľmi pripomína masérku zo Sorrentinovho filmu. Možno si to neprizná ani sám pred sebou, no toto dievča zatrasie jeho každodennosťou. Je to zrejmé. A jasné. Láska. Skutočná, aj keď vymyslená, fiktívna, hoci ozajstná, prežitá, aj keď iba napísaná.

Zdá sa, že sila imaginácie je niekedy mocnejšia než realita. Satori v Trenčíne, to je najmä neskrývaný pôžitok z rozprávania príbehu, je to palindróm, ktorý sa číta rovnako odpredu i odzadu a pritom zakaždým (zrkadlovo) inak.

Lukáš Cabala stvoril magický svet, ktorý nie je iný než ten skutočný. A napriek tomu ho – obklopení známymi vecami, známymi postavami, známymi piesňami – vôbec nespoznávame. Príbeh svojimi ilustráciami výtvarne sprevádza Anna Cima, česká spisovateľka a ilustrátorka žijúca v Tokiu.


O autorovi Lukáš Cabala


Lukáš Cabala sa narodil v Trenčíne. V roku 2011 spolu s rodičmi založil internetový antikvariát Čierne na bielom a dodnes ho vedie. Je čitateľom súčasnej a modernej svetovej prózy. Okrem toho sa venuje písaniu kníh a v tvorbe ho priťahuje magický realizmus a vlnenie skutočnosti.

Debutoval novelou Satori v Trenčíne, ktorá vyšla vo vydavateľstve Artforum v roku 2020. Kniha bola nominovaná na cenu Anasoft litera a získala ocenenie Debut roka v hlasovaní čitateľov Knižnej revue.

Neskôr mu v Artfore vyšli ďalšie dve novely uzatvárajúce voľnú magickú trilógiu s názvami Jar v Jekaterinburgu a Spomenieš si na Trenčín?. Na jeseň 2023 vydavateľstvo Ikar publikovalo jeho rozprávku Jeseň v lese. Každá zo štyroch kníh má výtvarný sprievod. Na knihách s ním postupne spolupracovali významný český ilustrátor a grafik Jindřich Janíček, česká magická spisovateľka a ilustrátorka žijúca v Tokiu Anna Cima, rozprávková ilustrátorka Csilla Dózsa a plenérový trenčiansky maliar Juraj Toman.


Detaily o knihe:

Počet strán: 100
Rozmer: 138×184 mm
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
Hmotnosť: 227 g
Rok vydania: 2020
EAN: 9788081503030
Vydavateľstvo: Artforum

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.