Michelle Obamová - Môj príbeh dotlač
Michelle Obamová - Môj príbeh dotlač

Michelle Obamová - Môj príbeh dotlač

Kód tovaru: 9788022209977
Michelle Obamová - Môj príbeh dotlač
19,80 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena19,80 €
Doba dodania: 5 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Pôsobivé a inšpiratívne osobné spomienky bývalej prvej dámy Spojených štátov amerických


Michelle Robinsonová prežila detstvo v južnej časti Chicaga, kde sa v malom byte na poschodí delila o spoločnú izbu s bratom Craigom a naháňala sa s ním v blízkom parku.

Jej rodičia Fraser a Marian Robinsonovci ju odmalička viedli k tomu, aby bola otvorená a nebojácna. Život ju však zavial oveľa ďalej a do úplne iných sfér – počnúc posluchárňami Princetonskej univerzity, kde po prvý raz pocítila, aké je to byť jedinou černoškou v aule, až po presklenú výškovú kancelársku budovu, kde pracovala na poste renomovanej firemnej právničky. Tu sa v jedno letné dopoludnie objavil v jej kancelárii študent Barack Obama a obrátil celý jej starostlivo naplánovaný život naruby.

Michelle Obamová v tejto knihe opisuje začiatky svojho manželstva, keď sa snažila zladiť prácu, rodinu a materské povinnosti s rýchlo sa rozvíjajúcou politickou kariérou svojho manžela. Odhaľuje súkromné diskusie súvisiace s jeho kandidatúrou na post prezidenta aj svoju úlohu v jeho kampani, ktorá jej priniesla popularitu, no zároveň sa nevyhla ani kritike. So šarmom, humorom a s neobvyklou otvorenosťou ponúka pohľad do zákulisia diania, keď sa jej rodina stala stredobodom pozornosti celého sveta, aj na osem dôležitých rokov, ktoré prežila v Bielom dome – na to, ako sa postupne zoznamovala so svojou krajinou a krajina sa zoznamovala s ňou.

Kniha Môj príbeh nás zavedie do skromných kuchýň v Iowe aj do tanečných sál Buckinghamského paláca, nevynechá okamihy veľkého žiaľu a nezlomnej vôle. Dá nám nazrieť hlboko do duše jedinečnej priekopníckej osobnosti, ktorá sa snaží žiť autenticky a investuje energiu, sily a hlas v prospech vyšších ideálov. V odvážnom a úprimnom prerozprávaní svojho príbehu nás vyzýva, aby sme sa zamysleli nad tým, kto v skutočnosti sme a kým chceme byť.

Detaily o knihe:

Počet strán: 424 + 16 strán obrázková príloha
Rozmer: 151 x 233 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 727 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2019/ dotlač 2020
EAN: 9788022209977
Vydavateľstvo: Tatran

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.