Lukáš Cabala - Jar v Jekaterinburgu
Nie je nastavený žiaden obrázok

Lukáš Cabala - Jar v Jekaterinburgu

Kód tovaru: 9788081503214
Druhá kniha Lukáša Cabalu z Vincentovskej trilógie s názvom Jar v Jekaterinburgu.
11,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Lukáš Cabala - Jar v Jekaterinburgu


Vincent prichádza na sibírsku výskumnú stanicu Belyj krot. Jeho úlohou je priblížiť vedu bežným ľuďom. V izbe hlboko pod zemou nachádza čas a pokoj na písanie novej knihy, do ktorej sa mu postupne vlievajú miestni vedci, ich objavy z permafrostu, sprievodkyňa Jelena i krajanka, ktorá uviazla na svojich cestách a nedokáže sa vrátiť domov. A kto vie, čo ukrýva starosta neďaleko za mestom...

Druhá kniha Lukáša Cabalu, ktorý bol so svojím debutom Satori v Trenčíne (Artforum, 2020) nominovaný do desiatky ceny Anasoft litera.


O autorovi Lukáš Cabala


Lukáš Cabala sa narodil v Trenčíne. V roku 2011 spolu s rodičmi založil internetový antikvariát Čierne na bielom a dodnes ho vedie. Je čitateľom súčasnej a modernej svetovej prózy. Okrem toho sa venuje písaniu kníh a v tvorbe ho priťahuje magický realizmus a vlnenie skutočnosti.

Debutoval novelou Satori v Trenčíne, ktorá vyšla vo vydavateľstve Artforum v roku 2020. Kniha bola nominovaná na cenu Anasoft litera a získala ocenenie Debut roka v hlasovaní čitateľov Knižnej revue.

Neskôr mu v Artfore vyšli ďalšie dve novely uzatvárajúce voľnú magickú trilógiu s názvami Jar v Jekaterinburgu a Spomenieš si na Trenčín?. Na jeseň 2023 vydavateľstvo Ikar publikovalo jeho rozprávku Jeseň v lese. Každá zo štyroch kníh má výtvarný sprievod. Na knihách s ním postupne spolupracovali významný český ilustrátor a grafik Jindřich Janíček, česká magická spisovateľka a ilustrátorka žijúca v Tokiu Anna Cima, rozprávková ilustrátorka Csilla Dózsa a plenérový trenčiansky maliar Juraj Toman.


Detaily o knihe:

Počet strán: 128
Rozmer: 135 x 184 mm
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
Hmotnosť: 296 g
Rok vydania: 2021
EAN: 9788081503214
Vydavateľstvo: Artforum

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.