Jozef Pavlovič - Tisíc slovenských ľudových piesní_product
Jozef Pavlovič - Tisíc slovenských ľudových piesní

Jozef Pavlovič - Tisíc slovenských ľudových piesní

Kód tovaru: 9788096883936
Spevník Tisíc slovenských ľudových piesní od autora Jozef Pavlovič.
35,99 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena35,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt


Jozef Pavlovič - Tisíc slovenských ľudových piesní


Ľudové piesne sa medzi ľuďmi šíria už od nepamäti. Pre milovníkov týchto tradícii prinášame tento krásny spevník ľudových piesní.

Ľudia si piesňami v minulosti spríjemňovali každodenné povinnosti, prácu na poliach, smutné alebo veselé udalosti ako svadby, oslavy a pohreby. Vznikali tak piesne veselšie aj smutnejšie a tradovali sa postupne ústnym podaním.

Pre svoju pôvodnosť a krásu vzbudzujú slovenské ľudové piesne už od nepamäti veľký obdiv a uznanie. Naša ľudová hudba je nenahraditeľným slovenským pokladom a vzácnou súčasťou ľudovej kultúry celého Slovanstva.

Nádherná hudobná a slovesná rôznorodosť v podobe melodickej, harmonickej, rytmickej, hlasovej, nápevovej a textovej rozmanitosti tvarov na jednej strane a obdivuhodná vnútorná zovretosť ľudových piesní ako celku na strane druhej, očarúvajú milovníkov hudby po celé stáročia.

Zbierka Tisíc slovenských ľudových piesní od autora Jozef Pavlovič obsahuje viac ako tisíc slovenských ľudových piesní. Prevažnú časť tohto spevníka zostavil autor Jozef Pavlovič, ostatné pochádzajú z iných zdrojov.

Jozef Pavlovič - Tisíc slovenských ľudových piesní - ukážka
Spevník - Tisíc slovenských ľudových piesní - ukážka

Spevník ľudových piesní vás zaujme aj svojim pekným obalom. Knižka má nádhernú väzbu, ktorá pripomína Bibliu. Možno by sa aj dalo povedať, že spevník Tisíc slovenských ľudových piesní by sa dalo považovať aj ako Biblia slovenských ľudových pesničiek

Jozef Pavlovič - Tisíc slovenských ľudových piesní v krásnej väzbe

Jozef Pavlovič - Tisíc slovenských ľudových piesní - Spevník

Viac ako tisíc strán ľudových piesni, ktoré sú zoradené abecedne. Ľudové piesne obsahujú aj notové záznamy, takže si ich popri speve môžete zahrať aj na ľubovoľnom hudobnom nástroji. Pri zostavovaní spevníka sa rešpektovala jazyková pôvodnosť textov a nárečie. Prínosom tohto výberu sú aj poznámky od autora, ktoré uvádzajú niektoré zaujímavosti spojené so životom jednotlivých pesničiek.

Pekná záložka do knihy ako darček ku Vašej objednávke :)


Ďalším rozsiahlym dielom a súborom slovenských ľudových piesní je zbierka Slovenské ľudové piesne od autora Béla Bartók.


Detaily o knihe:

Počet strán: 1023
Väzba: pevná
Rozmer: 150 x 205 mm
Hmotnosť: 990 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788096883936
Rok vydania: 2004
Vydavateľstvo: Prima Art

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.