Joel C. Rosenberg - Útek z Auschwitzu
Joel C. Rosenberg - Útek z Auschwitzu

Joel C. Rosenberg - Útek z Auschwitzu

Kód tovaru: 9788081641435
Joel C. Rosenberg - Útek z Auschwitzu
14,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena14,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Joel C. Rosenberg - Útek z Auschwitzu


Európa je v rukách nacistov a Hitler začína so svojim „posledným riešením“ prebiehajúcim v koncentračných táboroch, kde neustále, bez ľútosti vyvražďuje najmä židov, ale i odbojárov a vojnových zajatcov v koncentračných táboroch.

Jacob je svedkom toho, ako zavraždia jeho rodičov počas jednej z násilných nocí voči nemeckým židom. Jemu sa podarí ujsť a pridať sa k strýkovi Avimu, ktorý je známa osoba židovského odboja v Belgicku. Po nevydarenom útoku na transport židov sa ale sám Jacob dostáva do vlaku, ktorý má namierené do tábora smrti Osvienčimu nazývaného aj ako Auschwitz-Birkenau. Na tomto mieste, kde jediná cesta von vedie „cez komín“ začína svoj ozajstný boj o život.

V tábore Jacob zažil neľudské nacistické zverstvá, no podarilo sa mu spoznať aj skutočných priateľov a stretnúť svoju životnú lásku. Aj keď vedel, že za pokus o útek z tábora môže byť kruto potrestaný bol pripravený za každú cenu urobiť to a z Auschwitzu utiecť.

V tomto napínavom príbehu sa dozviete, čo sa stane, keď sa obdivuhodná odvaha vzoprie zlu, akú moc má v skutočnosti ľudskosť a že láska s priateľstvom dokážu prekonať aj tie najhoršie prekážky.

Román inšpirovaný skutočnými udalosťami. Jednou takou bol i úspešný útek Slovákov Rudolfa Vrbu a Alfreda Wetzlera, ktorých motívom bolo varovať svetovú verejnosť pred tým, čo sa v skutočnosti deje v koncentračných táboroch. Tento príbeh je opísaný v knihe Utiekol som z Osvienčimu.

Detaily o knihe:

Počet strán: 408
Hmotnosť: 540 g
Rozmer: 145 x 210 mm
Väzba: pevná väzba
Jazyk: slovenský
EAN:9788081641435
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Motýľ

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.