Kategórie

Vyberte autora

Fabio Scaletti - Velikán Michelangelo
Fabio Scaletti - Velikán Michelangelo

Fabio Scaletti - Velikán Michelangelo

Kód tovaru: 9788055175287
Nová kniha Velikán Michelangelo od autora Fabio Scaletti.
65,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena65,00 €
Doba dodania: Január/Február 2021
Opýtajte sa na tento produkt

Fabio Scaletti - Velikán Michelangelo


Michelangelo Buonarroti (1475 – 1564) je právom označovaný za najväčšieho umelca všetkých čias. Výtvarné umenie – sochárstvo a maliarstvo – priviedol na vrchol, pokiaľ ide o formálnu stránku aj duchovný obsah, silu zobrazovania a emocionálny náboj, pomocou ktorých znázorňoval prírodu aj ľudské city. A nemožno zabudnúť ani to, že bol plodným architektom.

Vďaka tejto unikátnej, výpravnej publikácii, rozčlenenej na tri hlavné kapitoly – Sochár Michelangelo, Maliar Michelangelo a Architekt Michelangelo – máte jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s géniom, ktorého tvorbou vstupuje renesancia do svojej vrcholnej fázy a dátum umelcovej smrti býva považovaný za jej ukončenie.

Sochárstvo a maľba ako výtvarné metafory reality nám umožňujú spoznať odlišný svet osobných a neopakovateľných zážitkov, talentu, metód, myšlienok, presvedčení, snov, pocitov, nadšenia, strachu, nepokoja, úsilia, vzrušenia a dokonca tajomstiev – a tak nám Michelangelove sochy a maľby otvárajú dvere do jeho vlastného sveta. Knihu uzatvára umelcov život v skratke.

Detaily o knihe:

Počet strán: 304
Väzba: tvrdá
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055175287
Rok vydania: 15. januára 2021
Vydavateľstvo: Ikar

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.