Charles R. Cross - Ťažší ako nebo
Charles R. Cross - Ťažší ako nebo

Ťažší ako nebo - životopis Kurta Cobaina

Kód tovaru: 9788082302205
Charles R. Cross - Heavier Than Heaven - Ťažší ako nebo - životopis Kurta Cobaina
20,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena19,99 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Charles R. Cross - Heavier Than Heaven - Ťažší ako nebo - životopis Kurta Cobaina


Život Kurta Cobaina je opradený mnohými tajomstvami a mystifikáciami, ktoré vytvoril buď on sám, alebo jeho fanúšikovia. Charles R. Cross odhaľuje, aký bol Cobain v skutočnosti, ako tvoril, ako sa prepletalo jeho súkromie s profesionálnym životom a čo vlastne znamená názov Smells Like Teen Spirit.

Na základe viac než štyristo rozhovorov s Cobainovou rodinou, priateľmi či kolegami, ale aj vďaka jeho denníkom a pochmúrnym správam o samovražde autor ukazuje, akou rozporuplnou osobnosťou bol: láskavé dieťa, ktoré zachraňovalo zranené holuby, no dokázalo so zúrivosťou zabiť mačku; milionár, ktorý spával v aute; neuveriteľne lojálny muž, ktorý zradil svojich najbližších.

Vysvetľuje, aké bolo žiť po boku alebo milovať Kurta Cobaina, a opisuje, aké následky mal ťažký rozvod jeho rodičov na jeho psychický stav a morbídne myšlienky, ktoré napokon vyústili do samovraždy.

Životopis Ťažší ako nebo je mimoriadna kniha o temnom živote legendárnej hviezdy a o kapele Nirvana. Vzhľadom na to, čím všetkým Cobain prešiel a ako s týmito okolnosťami naložil, dodnes prehovára ľuďom do duše. Podarilo sa mu pretvoriť bolesť do umenia v podobe hudby a to nepochybne stojí za obdiv, či už ste jeho tvorbu mali radi, alebo nie.

Detaily o knihe:

Počet strán: 440
Rozmer: 161 x 230 mm
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
Hmotnosť: 1000 g
Rok vydania: 2023
EAN: 9788082302205
Vydavateľstvo: N Press

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.