Sully - Zázrak na rieke Hudson
Sully - Zázrak na rieke Hudson

Sully - Zázrak na rieke Hudson

Kód tovaru: 9788081820458
Sully - Zázrak na rieke Hudson - let 1549
14,50 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena14,49 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Autobiografické dielo kapitána Chesleyho „Sullyho“ Sullenbergera - Zázrak na rieke Hudson, let 1549.

Americký pilot leteckej spoločnosti US Airways a odborník na leteckú bezpečnosť, ktorému sa po zrážke Airbusu A320 s vtákmi podarilo s poškodeným lietadlom bezpečne pristáť na rieke Hudson v New Yorku.

Prežilo všetkých 155 cestujúcich a členov posádky. Spolu s ním a kopilotom Jeffom Skitesom prežijeme kritické okamihy na palube lietadla a staneme sa priamymi svedkami jeho rozhodovania. Nechýba ani prepis záznamu priamo z kokpitu.

"Neexistujú dve rovnaké letiská. Je to ako s otlačkami prstov. Každé letisko má úplne iné usporiadanie, rozvrhnutie dráh, rozloženie ciest a budov terminálov."

Kapitán Sullenberger mal v čase nehody za sebou štyridsať rokov pôsobenia v letectve. Od detstva túžil stať sa pilotom, čo sa mu napokon splnilo. Ako šestnásťročný absolvoval letecký výcvik doma v Texase a dostal sa na Akadémiu vzdušných síl. Po vojenskej službe, počas ktorej lietal aj ako pilot vojenských stíhačiek, sa zamestnal v civilnom letectve, kde zúročil dlhoročné bohaté skúsenosti.

Sully - Zázrak na rieke Hudson

Vo svojej biografii až s dojemnou úprimnosťou odhaľuje, ako ho formovalo štúdium, vojenský výcvik a rodina. Kniha nie je len spoveď hrdinu, ale aj úprimná výpoveď o ľudských hodnotách, zmysle pre povinnosť a zodpovednosť, za čo sa oplatí bojovať aj v dnešnom svete plnom vojen, tragédií a ekonomickej nestability. Lebo na tom najviac záleží. Aj pres nesporný úspech sa Sully stal predmetom vyšetrovania, ktoré by mohlo ohroziť jeho kariéru a reputáciu.

Kapitánov príbeh nakrútil a produkoval Clint Eastwood v hlavných úlohách s hercami Tomom Hanksom, Aaronom Eckhartom a Laurou Linneyovou vo Filmovom spracovaní: Sully: Zázrak na řece Hudson.

Motivačný citát a pekná záložka do knihy ako darček ku knižke Sully :)

Detaily o knihe:

Počet strán: 304
Väzba: pevná s prebalom
Rozmer: 163 x 236 mm
Hmotnosť: 750 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788081820458
Rok vydania: 2016
Vekové odporúčanie: +15
Vydavateľstvo: Citadella

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.