Encyklopédia Tatry - Príroda
Encyklopédia Tatry - Príroda

Encyklopédia Tatry - Príroda

Kód tovaru: 9788073401153
Encyklopédia Tatry - Príroda
72,80 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena72,80 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Encyklopédia Tatry - Príroda


Jedinečná encyklopédia Tatier z vydavateľstva BASET. Najkomplexnejšie dielo, ktoré dosiaľ o Tatrách vzniklo. Kniha na 648 stranách podáva vyčerpavájúce informácie z oblasti geografie, geomorfológie, botaniky, zoológie, mykológie, hydrometeorológie, hydrológie a ďalších vedných disciplín.

Tatry sú nesporne najpopulárnejším pohorím na Slovensku, spieva sa o nich aj v národnej hymne. Hovorí sa o nich, že sú to „miniatúrne Alpy“ – na relatívne malej ploche necelých 800 km2 sa totiž nachádza takmer všetko prírodné bohatstvo ako v oveľa rozľahlejších Alpách.

Tatry sú najvyšším pohorím zaalpskej Európy a najvyšším v celom oblúku Karpát, do ktorých patria. Sú krajinou vysokých skalných štítov, hlbokých dolín, krásnych jazier, svojráznej horskej vegetácie a domovom mnohých živočíšnych druhov, z ktorých niektoré sa už inde v Európe nevyskytujú.

Ich unikátne prírodné hodnoty umocňuje bohatá a originálna kultúra ľudí, usadených počas stáročí okolo nich v regiónoch Oravy, Liptova, Spiša a poľského Podhalia.

Nejedna krajina sa môže pýšiť bohatstvom prírodných klenotov národných parkov, hôr a horstiev, oveľa rozsiahlejších a vyšších než tieto slovensko-poľské „najmenšie veľhory sveta“.

Zriedka však nájdete pohorie, ktoré takým spôsobom a do takej miery zrástlo s duchovnými dejinami územia a ľudu pri jeho úpätí natoľko, že sa stalo súčasťou ich národnej identity a oficiálnej aj neoficiálnej symboliky.

Detaily o knihe:

Počet strán: 637
Väzba: pevná
Rozmer: 230 x 315 mm
Hmotnosť: 3431 g
Rok vydania: 2010
Jazyk: slovenský
EAN: 9788073401153
Vydavateľstvo: Baset

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.