Ivan Bohuš ml. - Príroda Tatier na starých pohľadniciach
Ivan Bohuš ml. - Príroda Tatier na starých pohľadniciach

Ivan Bohuš ml. - Príroda Tatier na starých pohľadniciach

Kód tovaru: 9788089226542
Po úspešnej knihe Vysoké Tatry na starých pohľadniciach pripravilo vydavateľstvo DAJAMA v tomto roku prvú publikáciu, ktorá predstavuje prostredníctvom starých pohľadníc len prírodu jedného regiónu.
12,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,59 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Ivan Bohuš ml. - Príroda Tatier na starých pohľadniciach


Kniha Príroda Tatier na starých pohľadniciach je voľným pokračovaním publikácie Vysoké Tatry na starých pohľadniciach, ktoré však boli viac o osadách a ľuďoch.

Táto je o vrchoch, štítoch, dolinách, plesách, vodopádoch, flóre a faune Tatier tak, ako ich postupne zvečňovali fotografi v prvej polovici 20. storočia.

Kniha je vlastne malou „pohľadnicovou“ prechádzkou po prírode Tatier. Súbor takmer 160 starých pohľadníc je zoradený tematicky podľa jednotlivých fyzicko-geografických prvkov tatranskej krajiny. Texty o jednotlivých štítoch, dolinách, vode a „živote“ tatranskej prírody opisujú nielen históriu jej objavovania, ale sú obohatené aj o rôzne zaujímavosti, ktoré čitateľom pomôžu lepšie priblížiť charakter Tatier v prvej polovici 20. storočia.

Publikácia si nájde čitateľov nielen medzi obyvateľmi Tatier, ale pomocou nej objavia ich krásu aj ďalší domáci či zahraniční návštevníci. A možno prostredníctvom pohľadníc viac porozumejú tatranskej prírode a potrebe jej ochrany.

Detaily o knihe:

Počet strán: 94
Rozmer: 225 x 304 x 10 mm
Hmotnosť: 676 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089226542
Rok vydania: 2009
Vydavateľstvo: DAJAMA
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.