Kategórie

Vyberte autora

Gustáv Murín - Mafia v Bratislave
Gustáv Murín - Mafia v Bratislave

Gustáv Murín - Mafia v Bratislave

Kód tovaru: 9788089218912
Mafia v Bratislave - 1989 - 1999, dekáda zločinu a trestu.
Bežná cena11,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena10,99 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt
V 90-tych rokoch sa Bratislava stala hlavným mestom organizovaného zločinu na Slovensku. Bolo to kruté obdobie Divokého Východu s najhoršími prejavmi brutálneho zločinu, ktorý zdanlivo nemal kto potrestať. Kniha Mafia v Bratislave skladá mozaiku dobových správ a ako prvá prináša ucelené svedectvo tejto dekády, kedy sa zločin dočkal aj svojho trestu.

Mafia v Bratislave mapuje pozoruhodnú sériu krátkych "hviezdnych" kariér popredných bratislavských mafiánov v 90-tych rokoch. Ten odlesk krátkej slávy a bohatstva, ktorý končí v úplnom zániku a rozklade, je symptomatický pre obdobie, kedy sa celá spoločnosť len spamätáva z radiálnych zmien a jej obranné mechanizmy sú ochromené. Nebudeme preháňať, ak povieme, že rozprávame znovu už stáročia známu rozprávku o dobrovoľných vydedencoch spoločnosti (Jesse James, Al Capone, Gotti, ale vlastne aj všetky národné obdoby jánošíkovskej legendy), ktorá končí pre rozprávku tak príznačne spoločensky želaným koncom. Čitateľ sa na okamih dostáva do prostredia rozprávkového bohatstva a moci, kde zdanlivo neexistujú limity, aby na záver opäť poznal známe poučenie o stromoch, čo nerastú do neba.

Jednotlivé portréty prvých bossov bratislavského podsvetia po roku 1989 striedajú medzikapitoly všeobecnejšieho charakteru. Kniha je doplnená o porovnania s históriou talianskej, ruskej, bulharskej a americkej mafie. Pôvodné vydanie Mafia v Bratislave je už dlhšiu dobu vypredané a v súčasnosti vyšlo nové aktualizované vydanie, doplnené aj po poznatky, zo súdnych sporov, výsledkov vyšetrovaní, odkedy bola pôvodná kniha napísaná - Gustáv Murín - Mafiáni v Bratislave.

Detaily o knihe:

Počet strán: 174
Väzba: pevná s prebalom
Rozmer: 135 x 200 mm
Hmotnosť: 300 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089218912
Rok vydania: 2008
Vydavateľstvo: Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.