Ken Follet - Zima sveta
Ken Follet - Zima sveta

Ken Follet - Zima sveta

Kód tovaru: 9788022206785
Prvá svetová vojna skončila. Mier je však len klamlivý. V Nemecku Führer predpovedá svojmu národu veľkú budúcnosť.
23,68 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena23,68 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Ken Follet - Zima sveta


Prvý diel výnimočnej historickej epopeje Pád titanov od Kena Folletta sa stal medzinárodnou senzáciou a vyhlásili ho za prenikavú a fascinujúcu knihu, ktorá vás pohltí na dni a týždne.

Prvá svetová vojna skončila. Mier je však len klamlivý. V Nemecku Führer predpovedá svojmu národu veľkú budúcnosť.
V USA sa prezident musí vyrovnávať s následkami hospodárskej krízy.
A v Rusku nádej, ktorú mala priniesť revolúcia, zhltne teror boľševikov.
Zima sveta, druhý diel ságy Storočie, rozpráva príbeh ďalších generácií rodín známych z Pádu titanov. Jedni zatvárajú oči pred neprávosťou, druhí jasne chápu, čo sa deje v mene ideológie. Hrdinstvo a tragédia, prispôsobenie sa a vzopretie, láska a nenávisť vytvárajú osudnú spleť na pozadí druhej svetovej vojny, ktorá bola obrovským historickým zlomom. S hrmením zbraní prišlo aj nové usporiadanie sveta.

Berlín v roku 1933 prežíva hlboké zmeny. Jedenásťročná Carla von Ulrich sa snaží pochopiť napätie, ktoré narúša pokojnú atmosféru v jej rodine, zatiaľ čo Hitler posilňuje svoje postavenie v Nemecku. Na návštevu prichádzajú matkina neohrozená priateľka a bývalá poslankyňa parlamentu Ethel Leckwithová a jej syn, študent Lloyd, ktorý sa zakrátko na vlastnej koži presvedčí o brutálnej realite nacizmu. Lloyd sa stretne aj so skupinou Nemcov rozhodnutých postaviť sa proti Hitlerovi. Sú však ochotní zájsť do krajnosti a zradiť svoju vlasť? Podobných ľudí úzkostlivo sleduje aj Voloďa, Rus so žiarivou budúcnosťou vo výzvednej službe Červenej armády. Následný medzinárodný stret vojenských síl a osobných presvedčení zmetie všetkých od Cable Street vo východnom Londýne po Pearl Harbor na Havaji, od Španielska po Stalingrad, od Drážďan po Hirošimu. V Cambridgei Lloyda neodolateľne očarí krásna Američanka z vysokej spoločnosti Daisy Peškovová, ktorá reprezentuje všetko, čo neznáša jeho ľavicová rodina. No Daisy viac zaujíma šľachtic Chlapec Fitzherbert – amatérsky pilot, milovník večierkov a popredný činiteľ Britskej únie fašistov. V Berlíne Carla potajomky zbožňuje zlatého chlapca Wernera. No nič sa neuskutoční, ako očakávali, lebo ľudské životy aj nádeje sveta zničí najväčšia a najkrutejšia vojna v dejinách ľudstva.

Čitateľ pohltený dejom sa stáva jeho priamym účastníkom a ani si neuvedomuje, že je len konzumentom vzrušujúcej knihy. Ak by sme mali posolstvo Zimy sveta vyjadriť jedinou vetou, určite by sme poznamenali – je to hlboké plaidoyer proti vojne a diktatúre každého druhu.


Kompletná trilógia Storočie je dostupná za výhodnú cenu setu.


Detaily o knihe:

Počet strán: 772
Rozmer: 148 x 233 mm
Hmotnosť: 930 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788022206785
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: Tatran

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.