A. S. Neill - Summerhill
A. S. Neill - Summerhill

A. S. Neill - Summerhill

Kód tovaru: 9788087917169
Príbeh prvej demokratickej školy na svete.
14,90 €
Predajná cena
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

A. S. Neill - Summerhill


Ak premýšľame o skutočnej slobode človeka (nielen v práci), je potrebné začať u detí. Preto je táto kniha pre tému slobodnejších prístupov k práci "aj" (alebo "práve") v dnešnej dobe viac ako relevantné.

Väčšina ľudí, ktorá počuje o Summerhill prvýkrát, neverí svojim ušiam. Školu, v ktorej si žiaci sami rozhodujú o tom, čo, kedy, kde, ako či od koho sa budú učiť a ktorá navyše existuje už od roku 1921, si jednoducho nevieme predstaviť. Príbeh, ktorý je vo svete vzdelávania tým, čím je Semco medzi firmami, neprestáva inšpirovať milióny ľudí po celom svete.

Summerhill - nový pohľad na detstvo, je jednou z kníh, ktorá nezvratne mení pohľad na život. Je veľmi pravdepodobné, že sa jej prečítaním na oblasť výchovy a vzdelávania už nedokážete pozrieť tak ako predtým. A.S. Neill hovoril, že do siedmich rokov je rozhodnuté, akí z nás vyrastú ľudia.

5 dôvodov prečo si knihu A. S. Neill - Summerhill prečítať:

1. Vychovávate vlastné deti alebo vás výchova a vzdelávanie zaujíma? Summerhill - nový pohľad na detstvo prináša názory, s ktorými nie je nutné súhlasiť. Každopádne však obrovsky inšpiruje a mení pohľad na to, ako k deťom pristupovať. Zároveň pomáha chápať prečo je pre nás dospelých nakladať so slobodou mnohokrát tak ťažké.

2. Z toho, že si malé päť, šesť ročné deti sami rozhodujú o tom, čo, ako a či vôbec sa budú učiť, ostáva väčšine ľudí rozum stáť. Ak ste zvedaví, ako to môže fungovať, určite zalistujte.

3. Hľadáte podstatu "dobrého života", šťastie, zdravé seba-úcty a blízkych vzťahov? Mnohé názory A.S. Neilla sú v tomto smere oči-otvárajúce a nadčasové.

4. Summerhill, kde si deti sami rozhodujú o tom, čo, ako a či vôbec sa učiť, vznikol už v roku 1921, v dobe si ženy a tobôž deti mohli o väčšine svojich dnešných práv nechať zdať. Summerhill tak predbehol dobu, a to dnes platí rovnako ako to platilo začiatkom dvadsiateho storočia. Aj dnes je väčšina vzdelávacích systémov povinné a Summerhill tak stále zostáva vzorom a nádejou pre milióny ľudí po celom svete.

5. Snažíte sa pre / vy budovať váš tím či firmu na princípoch slobody? Chcete, aby u vás v práci čo možno najviac ľudí mohlo robiť, čo majú naozaj radi? Hoci je Summerhill predovšetkým príbehom demokracie a slobody v škole, keď si za "dieťa" dosadíte "zamestnanec" a za "učiteľ" dáte "manažér", kniha vám ukáže jednu z najradikálnejších foriem slobodného usporiadanie ľudského spoločenstva, ktorú môžete aplikovať na dospelý svet rovnako ako na ten detský.

6. Táto kniha sa do piatich prečo? nevlezie. Preto je tu šieste. Ak chcete priložiť ruku k dielu v snahe o reformu nášho vzdelávacieho systému, pomôžte nám dostať Summerhill k čo možno najviac ľuďom. Tá kniha už vo svete zmenila mnohé. Nastal čas, aby odviedlo svoju prácu aj u nás.

Detaily o knihe:

Počet strán: 365
Väzba: brožovaná
Jazyk: český
EAN: 9788087917169
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: PeopleComm

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.