Nassim Nicholas Taleb - Černá labuť
Nassim Nicholas Taleb - Černá labuť

Nassim Nicholas Taleb - Černá labuť

Kód tovaru: 9788074321283
Následky vysoce nepravděpodobných událostí v knihe Nassim Nicholas Taleb - Černá labuť.
21,15 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena21,09 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Nassim Nicholas Taleb - Černá labuť


Bestseller amerického akademika a investičného poradcu analyzuje fenomén tzv. čiernych labutí, to znamená nepredvídaných javov a udalostí s významným dopadom na život jedinca alebo celej spoločnosti, akým bol napríklad teroristický útok z 11. septembra 2001, fenomenálny úspech spoločnosti Google či nedávna globálna finančná a ekonomická kríza.

Autor - jeden z mála odborníkov, ktorí nástup krízy predvídali - verí, že príčinou našej nepripravenosti na podobné zlomové udalosti je predovšetkým zotrvačnosť nášho myslenia v podobe priveľkej dôvery v štatistiky a prognostiky, prehnaného kategorizovania, hľadania logiky vývoja či sústreďovania sa na špecifiká tam, kde by sme mali premýšľať skôr v obecných kontextoch.

Jeho kniha, vyzývajúca k tomu, aby sme prehodnotili náš ustálený pohľad na svet a priznali si, ako málo o ňom vieme, patrí dnes k najdiskutovanejším prácam vo svojom žánri, denníkom Times bola označená za jedno z najvplyvnejších diel za posledných šesťdesiat rokov a vďaka autorovmu širokému rozhľadu, zmyslu pre humor a zdravej provokatívnosti je aj veľkým čitateľským zážitkom.

Detaily o knihe:

Počet strán: 440
Väzba: pevná
Rozmer: 160 x 230 mm
Hmotnosť: 930 g
Jazyk: český
EAN: 9788074321283
Rok vydania: 2011
Vydavateľstvo: Paseka

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.