Christiane F. - My deti zo stanice ZOO
Nie je nastavený žiaden obrázok

Christiane F. - My deti zo stanice ZOO

Kód tovaru: 9788081592386
Christiane F. - My deti zo stanice ZOO
14,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena14,95 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Christiane F. - My deti zo stanice ZOO


Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti.

Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.

My deti zo stanice ZOO

Práve som sa zavrela na dámskom záchode, aby som si pichla, keď tu zrazu skočil niekto zhora cez priečku rovno na mňa. Krivák. Vedela som už z iných historiek, že to takto robí: čaká na dámskom záchode, kým nepríde heráčka s háčkom. A tiež som vedela, aký vie byť brutálny.

Dala som mu hneď svoju striekačku a fet. Vyšiel von a postavil sa pred zrkadlo. Ten už nemal strach z ničoho. Potom si vrazil ihlu do krku. Na celom tele už nemal žiadne miestečko, kde by si mohol pichnúť. Krvácal ako prasa pri porážke. Myslela som si, že si trafil tepnu. Jemu to však zjavne vôbec neprekážalo. Povedal: „Ďakujem veľmi pekne“ a zmizol.


O autorke Christianie F.


Christiane F., celým menom Vera Christiane Felscherinow sa narodila v roku 1962. Je ústrednou postavou úspešnej knihy My deti zo stanice ZOO a neskôr rovnako úspešného filmu a seriálu.

Vyrástla v rodine, kde násilie a alkoholizmus boli na dennom poriadku. Rodinné problémy, najmä násilie proti deťom, je v tom čase v Nemecku ešte tabu. Christiane F. nevidí východisko a dostáva sa vo veku dvanásť rokov do drogovej scény. Najprv je to hašiš, marihuana, vo veku štrnástich rokov sa zoznamuje s heroínom. Aby si svoje dávky mohla zaobstarať, začína prostituovať na neslávne známej západoberlínskej železničnej stanici Bahnhof ZOO.

Jej medzitým rozvedená matka si to všíma až o dva roky neskôr.

Počas súdneho procesu jej výpoveď zaujme dvoch reportérov známeho časopisu Stern. Tí chcú s Christiane F. interview a pozvú ju na dve hodiny na rozhovor. Z dvoch hodín sú dva mesiace a neskôr autobiografické dielo, ktoré v istom zmysle slova zvrátilo vtedajšie názory západonemeckej spoločnosti na mladistvých, ktorí sú závislí na drogách. Zo seriálu v časopise sa stala kniha, ktorá bola neskôr sfilmovaná.


Detaily o knihe:

Počet strán: 296
Rozmer: 140 x 210 mm
Väzba: pevná s prebalom
Hmotnosť: 458 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2015
EAN: 9788081592386
Vydavateľstvo: Premedia

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.