Juraj Jánošík. Veľká kniha o zbojníckom kapitánovi.
Juraj Jánošík. Veľká kniha o zbojníckom kapitánovi.

Juraj Jánošík

Kód tovaru: 9788081281051
Juraj Jánošík. Veľká kniha o zbojníckom kapitánovi.
22,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena21,89 €
Doba dodania: 24 hodín
Opýtajte sa na tento produkt
Kolektívna monografia - Juraj Jánošík. Veľká kniha o zbojníckom kapitánovi - je dielo pätnástich autorov a viacerých inštitúcií spracúva jánošíkovskú tematiku doteraz najucelenejším spôsobom. Na základe najaktuálnejších vedeckých poznatkov, avšak štýlom, ktorý je zrozumiteľný a príťažlivý pre široký okruh čitateľov, podáva historickú rekonštrukciu Jánošíkovho života a pôsobenia a mapuje jednotlivé aspekty jánošíkovského archetypu, jeho prejavy v ľudovej tradícii, i v literatúre a umení.

Napriek tomu, že legendárnu osobnosť Juraja Jánošíka poznáme z rozprávania, piesní, povestí, rozprávok, filmov, divadelných predstavení, výtvarného umenia či baletu, teda z počutia, z čítania aj z videnia, stále ponúka dostatok dôkazov o svojej výnimočnosti a bohatosti.

A nemyslíme tým iba čarovné zbrane či zakopané poklady, ale aj bohatstvo činov. Hoci zemepáni spomínali skôr jeho výčiny a zločiny, ľud si v ňom našiel to, čo mu chýbalo a čo potreboval. Preto Jurko Jánošík „prežil“ dodnes! Dôkazom je aj nová, obsahovo atraktívna knižná publikácia, ktorú aktuálne vydala Matica slovenská v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom. A hoci sa o Jánošíkovi napísalo už veľa, táto kniha vás presvedčí, že stále je čo objavovať. Text dopĺňa množstvo unikátnych ilustrácií.

Detaily o knihe:

Počet strán: 267
Väzba: pevná
Rozmer: 210 x 275 mm
Hmotnosť: 990 g
Jazyk: slovenský, anglický, nemecký, francúzsky
EAN: 9788081281051
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Matice slovenskej

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.