Finančné právo - 2. vydanie
Finančné právo - 2. vydanie

Finančné právo - 2. vydanie

Kód tovaru: 9788089603220
Kniha sa uceleným spôsobom zaoberá všeobecnými východiskami, základnými princípmi a všetkými pododvetviami finančného práva.
45,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena44,99 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt
Aktuálna verzia učebnice Finančného práva od autorského kolektívu Právnickej Fakulty na Univerzite Komenského v Bratislave.

Kniha sa uceleným spôsobom zaoberá všeobecnými východiskami, základnými princípmi a všetkými pododvetviami finančného práva.

Cieľom publikácie je poskytnúť prehľadným a zrozumiteľným spôsobom znalosti z oblasti finančného práva a financií študentom právnickým fakúlt a odborníkom zaoberajúcich sa finančnou sférou. Obsahuje pedagogické a vedecké informácie o našom právnom poriadku a finančnom práve.

Hlavným zámerom predloženej publikácie je poskytnúť čitateľovi komplexný pohľad o platnej právnej úprave finančnoprávnych vzťahov v Slovesnej republike a základných otázkach finančného práva, ktoré je jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich právnych odvetví slovenského právneho systému. Štruktúra učebnice, ktorá vychádza z právneho stavu k 1. 2. 2014, je rozdelená na dve časti všeobecnú a osobitnú.

Prvá časť priblíži pojmy - financie, finančná činnosť, so zameraním na finančné právo, jeho predmet, metódy, systém, pramene, finančno-právne normy a finančno-právne vzťahy, subjekty finančného práva, organizácia a fungovanie finančnej kontroly.

V druhej časti knihy sa autori venovali pododvetviam finančného práva – rozpočtovému, daňovému, poplatkovému, colnému právu a právu finančného trhu, ich pojmom, princípom, metódam, systémom, prameňom, a pod.

Detaily o knihe:

Počet strán: 528
Väzba: pevná väzba
Rozmer: 139 x 221 mm
Hmotnosť: 660 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089603220
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: C. H. Beck

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.