Kategórie

Vyberte autora

Humeník, Kováč - Zákon o zdravotnej starostlivosti
Humeník, Kováč - Zákon o zdravotnej starostlivosti

Humeník, Kováč - Zákon o zdravotnej starostlivosti

Kód tovaru: 9788089603299
Prvý komentár k zákonu o zdravotnej starostlivosti (576/2004 Z. z.) obsahuje výklad kľúčových pojmov poskytovania zdravotnej starostlivosti.
Bežná cena69,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena68,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Humeník, Kováč - Zákon o zdravotnej starostlivosti - vydavateľstvo C. H. Beck


Prvý komentár k zákonu o zdravotnej starostlivosti (576/2004 Z. z.) obsahuje výklad kľúčových pojmov poskytovania zdravotnej starostlivosti. Vzhľadom na skutočnosť, že tento právny predpis upravuje základné princípy poskytovania zdravotnej starostlivosti, podmienky pre zásah do integrity pacienta, zakotvenie zásad vedenia zdravotnej starostlivosti ako aj východiskovú úpravu vybraných rizikových typov zdravotných výkonov stáva sa, i keď neformálne, základným zákonom poskytovania zdravotnej starostlivosti, akýmsi lex generalis.

Autori vysvetľujú jednotlivé ustanovenia zákona v kontexte národnej, ale aj nadnárodnej právnej úpravy a ponúkajú komplexný pohľad na esenciálne aspekty vzťahov medzi zdravotníckym pracovníkom a pacientom.

Komentár obsahuje vzájomné väzby na ďalšie kľúčové predpisy zdravotnej starostlivosti (zákon o poskytovateľoch, zákon o liekoch a podobne) a v spojení s vybranými rozhodnutiami domácich a zahraničných súdov a bohatým registrom súvisiacej literatúry predstavuje významnú praktickú pomôcku, ktorá by nemala chýbať v knižnici zdravotníckych pracovníkov, advokátov, sudcov, prokurátorov, či študentov práva a medicíny.


Zákony SR


Detaily o knihe:

Väzba: pevná
Rozmer: 135 x 200 mm
Hmotnosť: 570 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089603299
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: C. H. Beck

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.