História pre zaneprázdnených 2
História pre zaneprázdnených 2

História pre zaneprázdnených 2

Kód tovaru: 9788082680624
História pre zaneprázdnených 2 - Od klinopisu po Islamský štát
24,99 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena23,99 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

História pre zaneprázdnených 2 - Od klinopisu po Islamský štát


V druhom pokračovaní knihy História pre zaneprázdnených s podtitulom Od klinopisu po Islamský štát vám prinášame texty od renomovaných odborníkov a odborníčok zo slovenských aj zahraničných univerzít a vedeckých inštitúcií. Aj tentokrát sme spolupracovali s portálom HistoryLab.sk, ktorý sa venuje popularizácii dejín.

Začítajte sa do 59 príbehov, ktoré vás prenesú do dobrodružstiev minulosti. Pozývame vás na výpravu do starovekých záhad, stredovekých príbehov o princoch a kráľovnách po konflikty, objavy aj bizarnosti doby nedávnej.

Dozviete sa napríklad, prečo západná spoločnosť predbehla tie ostatné, prečo dnes nepíšeme klinovým písmom, alebo kam sa podeli rímske légie. Pozrieme sa spolu na kľúčové i na menej známe udalosti 20. storočia, na to, ako nemecká tajná zbraň rozpútala nový druh vojny alebo ako fungovali špionážne služby.

Niektoré texty vám pomôžu pochopiť aktuálne vojenské konflikty, ktorých korene siahajú hlboko do histórie.

Protagonistkami našich príbehov sú aj úspešné ženy, ktoré zohrali dôležité úlohy v dejinách a mnohé z nich velili armádam alebo rozhodovali o osude mocných kráľovstiev.

V knihe nájdete aj najnovšie vedecké hypotézy, o ktorých nie je dostupná literatúra v slovenčine, a nevynechali sme ani „malé“ dejiny, súvisiace so životom obyčajných ľudí.

História pre zaneprázdnených je o ľuďoch, miestach a dobách, ktoré nám pomáhajú pochopiť, ako sme sa dostali až sem a kým sme sa v tomto procese stali.

Detaily o knihe:

Počet strán: 440
Rozmer: 160 x 235 mm
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
Hmotnosť: 920 g
Rok vydania: 2023
EAN: 9788082680624
Vydavateľstvo: Mamaš

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.