Veronika Homolová Tóthová - Mama milovala Gabčíka
Veronika Homolová Tóthová - Mama milovala Gabčíka

Mama milovala Gabčíka

Kód tovaru: 9788055164922
Kniha Mama milovala Gabčíka od spoluautorky knihy Mengeleho dievča - Veronika Homolová Tóthová.
14,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena14,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Mama milovala Gabčíka


Kniha Mama milovala Gabčíka je príbeh z obdobia druhej svetovej vojny od autorky Veronika Homolová Tóthová (spoluautorka knihy Mengeleho dievča). Knižku teraz môžete kúpiť aj ako výhodný balík kníh od autorky Veronika Homolová Tóthová.

Tento príbeh Jozefa Gabčíka, Anny Malinovej a jej dcéry Alenky (1939) sa týka nás všetkých. Aj vďaka ich odhodlaniu a odvahe sa mohlo po druhej svetovej vojne Československo obnoviť v pôvodných hraniciach.

O Jozefovi Gabčíkovi sa píše aj v učebniciach pre špeciálne jednotky. O Anne Malinovej nie. A pritom bola pre Gabčíka pred atentátom na Heydricha, ale aj po ňom, veľmi dôležitá. Neprávom sa na ňu zabudlo, lebo sa nezachoval výsluchový protokol z gestapa.

Veronika Homolová Tóthová sa rozhodla pripomenúť tento príbeh aj kvôli Anninej dcére – Alene Voštovej. Prišla o mamu, keď mala tri roky, a dlho netušila, kto sú jej skutoční rodičia. Anna sa zapojila do odboja, čím vystavila svoju dcéru mnohým útrapám. Pani Alena sa však na ňu nehnevá: „Som na mamičku hrdá, bola to veľmi statočná žena.“

Príbeh si môžete prečítať v knižnej novinke Mama milovala Gabčíka.

Detaily o knihe:

Počet strán: 488
Väzba: pevná
Rozmery: 125 x 200 mm
Hmotnosť: 300 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055164922
Dátum vydania: október 2018
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.